niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Jazztopad z rabatem

Czternasta edycja Jazztopadu we Wrocławiu (17-26.11.2017) będzie obfitować w ważne premiery i występy znakomitych artystów – zarówno młodych, jak i już od dawna cenionych.

Festiwal rozpocznie się od premiery płyty Macieja Obary, trzeciego artysty w historii polskiego jazzu (po Tomaszu Stańko i Trio Marcina Wasilewskiego) zaproszonego do współpracy przez samego Manfreda Eichera z ECM. Tego samego dnia swoje prawykonanie będzie miała kompozycja Terence’a Blancharda, inspirowana twórczością Herbiego Hancocka. Tego legendarnego pianistę będziemy mieli natomiast okazję usłyszeć w trakcie finałowego koncertu Jazztopadu.

Pierwszy weekend festiwalu przyniesie kolejną premierę – utwór Vijaya Iyera napisany dla Lutosławski Quartet, a także koncert nietuzinkowego Shabaka And The Ancestors. Tegoroczna edycja po raz kolejny zaprezentuje muzyczne odkrycia w ramach kontynuacji projektu Melting Pot Made in Wrocław – w koncercie udział wezmą francuski zespół Watchdog i wrocławscy improwizatorzy.

Jeden z festiwalowych dni zostanie poświęcony składom polsko-skandynawskim. Zaprezentujemy kolektyw Pugs & Crows, a kolejna premierowa kompozycja zabrzmi podczas koncertu duetu Kris Davis i Benoît Delbecqa.

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi kwartet wybitnej wiolonczelistki z Chicago Tomeki Reid. Jazztopad zajrzy także do Bułgarii, w której zdecydowanie najciekawszym wykonawcą sceny etnoimprowizowanej jest obecnie wirtuoz fletu kaval Theodosii Spassov.

W programie festiwalu tradycyjnie nie zabraknie koncertów w mieszkaniach, warsztatów, spotkań z artystami, projekcji filmów i poranków jazzowych dla najmłodszych. Organizatorzy zapraszają również na energetyczne jam sessions do klubu festiwalowego, którym ponownie będzie Klubokawiarnia Mleczarnia.

Do Jazztopadu jeszcze troszkę czasu zostało, ale to teraz jest szansa by zaoszczędzić kilka złotych. Kupując teraz bilety na jazzowe koncerty dostaniemy rabat. Promocja dostępna w kasach NFM lub pod adresem rezerwacje@nfm.wroclaw.pl