niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Izbicko: Piękna tradycja

Gmina Izbicko to miejsce, gdzie pielęgnowanie tradycji jest czymś naturalnym. Nic więc dziwnego, że Kiermasz Wielkanocny odbył się w gminie już po raz piętnasty! Tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Otmicach podziwiać można było piękne ozdoby wykonane przez uczniów szkoły, ciasta upieczone przez mamy i najpiękniejsze jajka wielkanocne.

Drugiego kwietnia, w niedzielę, szkoła w Otmicach już po raz piętnasty była miejscem wspaniałego spotkania – XV Kiermaszu Wielkanocnego. Bardzo licznie zgromadzonych gości witała dyrektor Jolanta Lamm, a po powitaniu zgromadzeni podziwiali występy dzieci uczęszczających do Zespołu Szkół Gminy Izbicko w Otmicach. Podobnie jak w poprzednich edycjach, chętni brali udział w konkursach na stroik wielkanocny, kroszonkarski czy na najpiękniej zdobione jajko. Pomysły oraz techniki wykonania ozdób były niezwykle urozmaicone, więc komisja miała twardy orzech do zgryzienia, wybierając tych, którzy zajęli miejsce na kiermaszowym podium. Osobną kategorią była nagroda wójt gminy Izbicko Brygidy Pytel – zresztą ta nagroda to także coroczna kiermaszowa tradycja, którą w tym roku wyróżniona została praca Denisa Ciecha z Krośnicy. Na koniec licznie zebrani mieszkańcy gminy, obładowani stroikami, ozdobami oraz ciastami, wspólnie spędzili czas przy grillu.

To był naprawdę piękny dzień…

(red.)