piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

IV Piknik Ogrodowe Smaki w Wojsławicach

Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach jest nie tylko niezwykle urokliwym miejscem, gdzie można odpocząć wśród pięknej, egzotycznej zieleni (na 62 hektarach jest tam ponad 11 tysięcy gatunków i odmian roślin), ale też promuje zdrowy styl odżywiania się.

W niedzielę 20. sierpnia zaplanowano IV Piknik Ogrodowe Smaki, w ramach którego odbędą się wykłady i pokazy, będzie można spróbować potraw z roślin dziko rosnących. Od godziny 9 do 18 będzie trwał kiermasz roślin jadalnych i zdrowej żywności. Natomiast specjaliści, podczas wykładów w godz. 11.00–12.15, opowiedzą o jadalnych dzikich trawach i kwiatach Zaraz potem organizatorzy zapraszają na pokaz kulinarny „Smakowite kwiatki i ich zastosowanie”. Spacer z przewodnikiem rozpocznie się o godzinie 13.00 i będzie to znakomita okazja aby poznać bliżej mało znane gatunki i odkryć na nowo zapomniane rośliny użytkowe.

Warto zaplanować na dłużej pobyt w Arboretum. Teraz właśnie kwitną setki hortensji, których jest tam ponad 300 odmian, i tworzą niezwykle malownicze obrazy, choćby nad stawami, gdzie też cieszą kwiaty grzybieni. Można też zobaczyć setki odmian traw, w tym okazałe miskanty, trzęślice i trzcinniki, oraz podziwiać ich niebywałą różnorodność, zwiewne pokroje i ciekawe tonacje barw. Na wielu rabatach kwitną właśnie popularne floksy, powojniki, dzielżany, rudbekie, a na niezwykle pięknej niebieskiej rabacie szałwie i kocimiętki – przy których na pewno warto się zatrzymać.

O godzinie 15 letnie popołudnie umili koncert muzyki Celtów, który odbędzie się na Czereśniowym Wzgórzu w magicznym kręgu celtyckich drzew. Kasy czynne są do godziny 18, a na terenie Arboretum można przebywać do godziny 20.