czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

International Classical Music Awards dla NFM

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu otrzymało nagrodę International Classical Music Awards 2023 za specjalne osiągnięcia.

W uzasadnieniu kapituła ICMA podkreśla, że dzięki nowoczesnemu obiektowi, który spełnia najwyższe światowe standardy, a także szerokiej działalności artystycznej, NFM staje się wzorem do naśladowania.

18 stycznia jury ICMA ogłosiło zwycięzców dwudziestu sześciu nagród tegorocznej edycji. Wśród laureatów znalazł się również Karol Mossakowski. Organista, należący do młodego pokolenia wirtuozów tego instrumentu, desygnowany został do wyróżnienia przez NFM. Wiosną tego roku ukaże się album grającego na organach znajdujących się w Sali Głównej NFM artysty i NFM Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją maestra Giancarla Guerrero.

– Nagroda ICMA to dla Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego specjalne i niebagatelne wyróżnienie. Oznacza ono przede wszystkim, że jesteśmy liczącą się instytucją kultury, ważną kuźnią działań twórczych dla naszych europejskich partnerów. To, co robimy, postrzega się jako postępowanie modelowe, godne naśladowania. To doniosłe uznanie na arenie międzynarodowej jest niezwykle znaczącym osiągnięciem dla NFM, a tym samym dla Wrocławia i Polski – mówi Andrzej Kosendiak, dyrektor NFM we Wrocławiu.

Sala Główna NFM we Wrocławiu Fot. Łukasz Rajchert

Uroczystość wręczenia nagród International Classical Music Awards 2023 oraz koncert galowy odbędą się 21 kwietnia 2023 r. w Sali Głównej NFM. Podczas wydarzenia wystąpi NFM Filharmonia Wrocławska pod batutą maestra Giancarla Guerrero. (OO)