wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Inteligentne rozwiązania dla miast

Ruszyła rejestracja uczestników Międzynarodowego Kongresu SMART METROPOLIA, wiodącego wydarzenia w branży inteligentnych rozwiązań dla miast. Kongres odbędzie się w dniach 22-23 października na terenie AMBEREXPO, Centrum Wystawienniczo – Kongresowego Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A.

To już czwarta edycja tej wyjątkowej imprezy przeznaczonej dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, administracji centralnej i władz lokalnych, producentów nowoczesnych rozwiązań dla miast, animatorów sportu i kultury miejskiej, polityków i mediów. W tym roku odbywa się pod hasłem „Metropolia czasu wolnego”.

– Ponad 70 procent ludności Unii Europejskiej stanowią dziś mieszkańcy miast, co oznacza, że niemal 3/4 obywateli Unii mieszka w dużych aglomeracjach – mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska – Aby podołać wyzwaniom urbanizacji, władze miejskie muszą nie tylko korzystać z nowoczesnych rozwiązań, ale też znaleźć sposób na zaspokojenie coraz wyższych oczekiwań mieszkańców.

Jakie są zatem wyobrażenia mieszkańców o lepszym mieście? Czego im brakuje, czego potrzebują? Jak i gdzie chcą spędzać czas wolny? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy Kongresu SMART METROPOLIA 2015. Przemysł czasu wolnego stanowi bowiem kluczowy czynnik rozwoju społeczno-gospodarczego miast i jest głównym powodem zwiększania efektywności w codziennym życiu zawodowym.

Tematyka tegorocznego Kongresu została podzielona na 6 bloków tematycznych: przestrzeń miejska, zarządzanie miastem, nowoczesne myślenie o odpadach, sport i rekreacja, kultura oraz kuchnia regionalna. Obradom w ramach SMART METROPOLIA towarzyszą Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji Technikon, III Targi Recyklingu i Ekologii Re:miasto oraz Forum Energii.

Patronat nad wydarzeniem objęli między innymi Minister Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska czy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Elżbieta Bieńkowska – Europejska Komisarz ds.. Rynku Wewnętrznego i Usług, Adam Korol – Minister Sportu i Turystyki, Paweł Orłowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju a także goście z zagranicy: Michael Müller – Burmistrz Berlina, Ada Colau – Burmistrz Barcelony czy Christian Estrosi – Mer Nicei

Udział w Kongresie jest całkowicie bezpłatny, dlatego też o rejestracji uczestników decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegóły dotyczące programu i zasad rejestracji znajdują się na stronie www.smartmetropolia.pl

Patronem medialnym gdańskiego kongresu jest miesięcznika „Gmina Polska”