sobota, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Igrzyska – absurd czy szansa

„Igrzyska Olimpijskie w Krakowie – polska szansa, czy wydatek na który nas nie stać?” – to tytuł debaty zorganizowanej przez dziennik Rzeczpospolita, w której udział wziął wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło. Rozmawiano na temat wyzwań, jakie niesie ze sobą ewentualna organizacja przez Polskę igrzysk w 2022 roku.

Wg wiceministra Zdziebło, zimowe igrzyska w Krakowie mogą być kolejnym motorem rozwoju Polski. – Przeprowadzenie igrzysk oraz cały proces przygotowań będzie idealnym momentem do stworzenia kolejnego dużego bodźca, po Euro 2012, do zmian w naszym kraju. Dodał, że niezbędne jest dokończenie kluczowych inwestycji w Małopolsce. – W roku 2022 będziemy po drugim budżecie europejskim i potrzebny będzie kolejny motor generujący polski wzrost. Chcemy, by igrzyska w Krakowie zostały uszyte na miarę.

Udział w debacie wzięli również Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, Janusz Majcher, burmistrz Zakopanego, Ireneusz Ras, szef sejmowej Komisji Sportu, Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOL, Magdalena Sroka, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022. (mir)