poniedziałek, 17 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gwiazdy opery i warsztaty wokalne

Antonina Campi Opera Masterclass odbywające się w ramach Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to tydzień artystycznego dialogu między profesjonalistami świata operowego a młodymi absolwentami uczelni muzycznych, uczniami lubelskich szkół i publicznością, która w tym roku szczególnie spragniona jest klasycznych przeżyć artystycznych.

Aż 21 młodych wokalistów z Polski (i nie tylko) będzie doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych śpiewaków-pedagogów, a efektem ich pracy będzie koncert finałowy odbywający się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (12 września, godzina 18, wstęp wolny).

W tym roku warsztaty wokalne poprowadzą: Mariusz Kwiecień, gwiazda Metropolitan Opera w Nowym Jorku i dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej, Katarzyna Trylnik, śpiewaczka i pedagog współpracująca z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, oraz Ewa Vesin, dyrektor artystyczna Konkursu i solistka, która w nadchodzącym sezonie zaśpiewa na scenach m.in. Sydney, Rzymu i Pragi. Artystom towarzyszyć będą uznani pianiści-korepetytorzy: Justyna Skoczek, Tomasz Pawłowski i Marcin Kozieł.

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się nieprzerwanie od 2017 roku. Stały się one jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy (konkurs wokalny) z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie (Masterclass) i refleksją teoretyczno-uniwersytecką (konferencja naukowa). W ciągu ponad trzech lat naszej działalności Lublin odwiedzili artyści i twórcy z ponad 25 krajów świata!

Wydarzenie Antonina Campi Opera Masterclass 2020, na które zapraszają Centrum Spotkania Kultur i Stowarzyszenie im. Richarda Straussa, dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 7 – 12 września 2020

Koncert galowy: 12 września (sobota), godz. 18, Sala Operowa CSK, wstęp wolny

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition