poniedziałek, 22 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gwiazdy coraz bliżej

Zbliża się I Festiwal Festiwali „Komedia Roku”, organizowany przez Wrocławski Teatr Komedia! Znakomite spektakle, świetne teatry, prawdziwe gwiazdy – to czeka wielbicieli teatru między 20 a 26 czerwca. Czyli już bardzo niedługo…

Do udziału w festiwalu zostały zaproszone najlepsze spektakle komediowe grane w teatrach w całej Polsce i jury oraz publiczność we Wrocławiu wybiorą najlepszy spektakl komediowy ubiegłego roku. Miejscem czerwcowego święta komedii będą Wrocławski Teatr Lalek (pl. Teatralny 4) i Park Staromiejski. Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016 – będzie w czerwcu centrum szlachetnej rozrywki, śmiechu, który wzbogaca i pomaga zrozumieć świat.

Oczywiście, praca przy organizacji festiwalu to zadanie na kosmiczną prawie skalę. – Ale warto! – uśmiecha się Wojciech Dąbrowski, który wraz Pawłem Okońskim (obaj dyrektorują Wrocławskiemu Teatrowi Komedia) rzecz całą wymyślił. – Choć muszę przyznać, że ogrom pracy przy festiwalu przerósł nasze przypuszczenia. To między innymi negocjowanie umów, organizowanie współpracy z wrocławskimi uczelniami artystycznymi, czyli Akademią Muzyczną i Akademią Sztuk Pięknych, staranie się o sponsorów… To wszystko mocno angażuje, a czas płynie bardzo szybko. Ale warto! Warto sobie stawiać takie cele, warto pracować tak jak my, z zespołem, jak w rodzinie. A czy się uda? To się okaże po festiwalu, gdy zobaczymy uśmiechy widzów…

Anita Tyszkowska

 

www.teatrkomedia.com


 

Teatr Komedia z Warszawy

20 czerwca 2016 r. – godz. 18.00 i 21.00

Ostra jazda

Norm Foster


 

Teatr Bagatela – Kraków

21 czerwca 2016 r. – godz. 20.00

Prawda… o zdradzie

Florian Zeller


 

Agencja/Jerzy Bończak

22 czerwca 2016 r. – godz. 20.00

Prezent urodzinowy

Robin Hawdon


 

Teatr Syrena – Warszawa

23 czerwca 2016 r. – godz. 20.00

Klub hipochondryków

Meggie W. Wrightt (Magdalena Wołłejko)


 

Teatr Korez – Katowice

24 czerwca 2016 – godz. 20.00

Swing

Abelard Giza


 

Teatr Polonia – Warszawa

25 czerwca 2016 r. – godz. 20.00

Depresja komika

Michał Walczak


 

Finał Festiwalu Festiwali „Komedia Roku”

Marcin Daniec

26 czerwca – godz. 18.00