środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gryfy zostały rozdane

23 października podczas Wielkiej Gali Biznesu w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu poznaliśmy Laureatów 14. edycji Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”.

Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. dra hab. Andrzeja Kalety – rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – spośród 24 nominowanych firm i samorządów wyłoniła ośmiu laureatów tegorocznej edycji. „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to wyjątkowe podziękowanie dla tych, którzy tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska. Zwieńczeniem konkursu jest coroczna Wielka Gala Biznesu, która przyciąga ważne dla regionu osoby ze świata biznesu, nauki, polityki i kultury. Konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska.

Konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” organizowany jest przez Zachodnią Izbę Gospodarczą – Pracodawcy i Przedsiębiorcy, Związek Pracodawców Polska Miedź, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Pracodawców RP, wspólnie z partnerem merytorycznym: firmą PwCi mecenasem konkursu: mBank SA. W finale 14. edycji konkursu uczestniczyły – spośród 160 zgłoszeń – 24 firmy i samorządy lokalne. Największą liczbę wniosków organizatorzy odnotowali w kategorii mikro- i małych przedsiębiorstw – ponad 50 zgłoszeń.

Laureaci 14. edycji „Nagrody Gospodarczej”:

1. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla mikro- i małych przedsiębiorstw – Browar Stu Mostów Sp. z o.o

2. Nagroda za innowacyjny pomysł na biznes/rozwój dla średnich i dużych przedsiębiorstw – DFME Sp. z o.o.

3. Ambasador Dolnego Śląska – Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” Sp. z o.o.

4. Nagroda za społeczną odpowiedzialność firmy – SITECH Sp. z o.o.

5. Nagroda dla samorządów za sukces w tworzeniu własnej, lokalnej marki – Gmina Polanica-Zdrój

6. Nagroda dla Pioniera Wieku Cyfrowego – Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji

7. Dolnośląski Produkt Roku – KORBANK S.A.

8. Sukcesja z sukcesem – Pneumat System Sp. z o.o.

Podczas tegorocznej edycji przyznano również Specjalnego Gryfa i tytuł Osobowości Dolnego Śląska. Otrzymał ją Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Konkurs „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza” to konkurs przeznaczony dla przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego z Dolnego Śląska. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku.

(umwd, mnm)