środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gryfy – wkrótce nowe rozdanie

Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf od 10 lat nagradza najważniejsze osiągnięcia gospodarcze regionu dolnośląskiego. Promuje innowacyjność i dynamikę rozwoju firm, docenia zaangażowanie inwestycyjne i zauważa działania na rzecz lokalnych społeczności. Wyróżnia także najlepsze przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz instytucje i organizacje, które tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

Niedawno w Zachodniej Izbie Gospodarczej zainaugurowana została XI edycja Konkursu „Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza”. Jap poinformowali organizatorzy ta edycja konkursu rozpoczyna nowy etap w  jego historii. W nowe dziesięciolecie Dolnośląski Gryf wkracza z nowym partnerem konkursu – firmą PwC, która dołączy do dotychczasowych partnerów. Tym samym w sposób merytoryczny wesprze organizatorów przy tworzeniu nowych kategorii konkursowych, jak również Kapitułę Konkursu poprzez zapewnienie wewnętrznej spójności danych zawartych w ankietach. Zdaniem dotychczasowych organizatorów współpraca z PwC umożliwi wprowadzenie wielu innowacyjnych pomysłów, a także przyczyni się do rozwoju nagrody, która jeszcze w większym stopniu stanie się wyznacznikiem jakości dolnośląskich przedsiębiorstw.

– Dolnośląscy przedsiębiorcy należą do najaktywniejszych i najskuteczniejszych w kraju. To oni budują siłę gospodarczą naszego regionu i to im należy się szczególne uznanie za to, że dzisiaj Dolny Śląsk należy do najsilniejszych regionów w Polsce. Nagroda Dolnośląski Gryf to jedna z form wyrażenia takiego uznania dla najlepszych w swoich branżach. Laureaci Dolnośląskich Gryfów to przedsiębiorcy wybitni, rzetelni i niezwykle sprawni biznesowo. Cieszę się, że samorząd wojewódzki może uczestniczyć w tym tak ważnym dla regionu i środowiska przedsiębiorców konkursie – mówił Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego.

Z kolei Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PwC dodał:Cieszymy się, że PwC będzie mogło współtworzyć konkurs i wesprzeć organizatorów swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecnie konsultujemy z organizatorami nasze propozycje nowych kategorii konkursowych. Zaproponowaliśmy rozwiązania pozwalające wyróżniać nagrodą firmy, które działają innowacyjnie, odpowiedzialnie, a także przedsiębiorstwa promujące region Dolnego Śląska. Nowe kategorie umożliwią start w konkursie nie tylko dużym korporacjom, zarówno z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, ale także firmom średnim, małym oraz mikroprzedsiębiorstwom. Postaramy się, żeby ankiety były przyjazne dla przedsiębiorców oraz aby ukazywały różne aspekty prowadzenia działalności gospodarczej. Mamy także nadzieję, że zaproponowany przez nas system oceny danych zawartych w ankietach, ułatwi kapitule podejmowanie decyzji o tym, komu należy przyznać nagrodę. (inf)