czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gospodarowanie odpadami i recykling teraz jeszcze prostsze! Wystartowały 24. Targi Ekotech

Rozpoczęła się kolejna już edycja Targów Ekotech, poświęconych innowacjom i rozwiązaniom w zakresie gospodarowania odpadami oraz recyklingu. Wystawa zgromadziła przedstawicieli branży komunalnej, ekspertów i zainteresowanych od środy, 10 kwietnia do czwartku, 11 kwietnia w Targach Kielce. Swoją ofertę prezentuje niemal 80 Wystawców z różnych krajów.

Branżowe nowinki technologiczne   

Podczas dwudniowego spotkania branży komunalnej w Targach Kielce nie brakuje innowacyjnych rozwiązań do przetwarzania, segregowania i transportu odpadów. Na ekspozycji można znaleźć takie rozwiązania jak m.in. w tym inteligentne kosze na odpady zasilane energią słoneczną, automatyczne i elektryczne śmieciarki, platformy do zarządzania odpadami oraz nowoczesne maszyny, jak zamiatarki bezemisyjne czy ładowarki teleskopowe.

O recyklingu odpadów, pojazdów, paneli fotowoltaicznych i baterii, a także o systemie kaucyjnym

Odwiedzający targi Ekotech mogą wziąć udział w wielu branżowych spotkaniach i konferencjach, gdzie omawiane są trendy i wyzwania w sektorze odpadów. Tradycją stało się już organizowane po raz dziesiąty Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami nt. trendów i wyzwań stojących przed sektorem odpadów. Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów Eko-Auto oraz firmy Ekolog odbędą się dwa spotkania „Ekolog dla samorządów” oraz „Ekolog dla firm” poświęcone m.in. kwestii porzuconych samochodów na ulicach miast oraz tematu audytu środowiskowego. Po raz pierwszy na targach specjaliści rozmawiać będą o wyzwaniach związanych z wprowadzeniem systemu kaucyjnego w Polsce oraz o wyzwaniach związanych z recyklingiem paneli fotowoltaicznych i baterii litowo-jonowych. Nie zabraknie również spotkań poświęconych najnowszym trendom i przepisom w branży recyklingu pojazdów, widowiskowych pokazów maszyn na terenie zewnętrznym, a także konkursów z nagrodami dla branżowych odwiedzających. Ekotech do również okazja do skorzystania z bezpłatnych porad ekspertów na temat pozyskiwania funduszy europejskich dla branży komunalnej. Na Ekotech po raz pierwszy powstanie stoisko narodowe firm z Ukrainy. Tam zaplanowano spotkania przedstawicieli włodarzy sześciu miast i gmin z Ukrainy z takich miejscowości jak Zwiahel, Korostień, Połtawa, Umań, Bojarka oraz Żytomierz. Odbędą oni spotkania z reprezentantami władz miasta Kielce i lokalnego biznesu.

   

Podcast „Eko bez Kantów” z „Panią od Odpadów” na targach Ekotech

Gościem tegorocznej edycji targów będzie „Pani od Odpadów”, czyli Monika Michalska – ekspertka w zakresie technologii przetwarzania odpadów. Od ponad 10 lat pracuje w sektorze gospodarki    odpadami. Jest absolwentką AGH w Krakowie, na kierunku Inżynieria Środowiska ze specjalizacją OZE. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie zarządzania jakością Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej. Po godzinach dzieli się swoją pasją i wiedzą na temat branży odpadowej w mediach społecznościowych pod tytułem „Pani od odpadów”. W trakcie Ekotech wystąpi w podkaście „Eko bez Kantów” nagrywanym podczas targów.

Zapraszamy do udziału w Targach Ekotech od 10 do 11 kwietnia 2024 roku w Targach Kielce. W tym samym czasie trwają Targi Autostrada Nowa Infrastruktura, a także biogospodarcze zawody Hackathon.

Wstęp na targi jest bezpłatny dla branżowych zwiedzających. Wystarczy się zarejestrować na miejscu.