środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gorzów Wielkopolski: Przystań dla Ciebie

Gorzów rozpostarty jest na siedmiu wzgórzach, nad wodami Warty, otoczony szerokimi pasmami lasów. To miejsce pozbawione zgiełku metropolii, oferujące przyjezdnym nie tylko interesujące zabytki, lecz także chwile relaksu wśród licznej zieleni i na Nadwarciańskim Bulwarze.

Gorzowski bulwar nad Wartą to miejsce, gdzie serce miasta bije w rytmie dobrej zabawy. Zrekonstruowany most staromiejski nawiązuje do dawnego mostu z 1926 r. i nadaje bulwarowi unikalny charakter, który łączy w sobie przeszłość i przyszłość. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Fani spacerów mogą przechadzać się nad brzegiem rzeki i podziwiać fontanny, a także Kunę – najstarszy pływający rzeczny lodołamacz na świecie, zamieniony w obiekt muzealno-edukacyjny. Rodzice mogą bawić się ze swoimi dziećmi na nowoczesnym placu zabaw. Tuż obok stoi wdzięcznie woliera dla ptaków. Zamieszkałe w niej papugi, gołębie i bażanty budzą zachwyt zwłaszcza najmłodszych.

Każdy, kto zawita do Gorzowa, prędzej czy później zauważy położoną w centrum XIII-wieczną katedrę. Jest ona jedną z najciekawszych budowli, która szczególnie efektownie wygląda podświetlona nocą. Jasna na zewnątrz, w środku wydaje się być mroczna i tajemnicza. Zmieszany z kadzidłem zapach świec, ruchome cienie na ścianach i odbijające się echem kroki sprawiają, że możemy wczuć się w atmosferę tego świętego miejsca. Całkowitą zmianę nastroju zapewni nam próba wspinaczki na punk widokowy. Zdyszani śmiałkowie po pokonaniu prawie 200 stopni będą mogli zobaczyć panoramę miasta, a w szczególności dumę i radość gorzowskich władz i fanów sportu – Stadion im. Edwarda Jancarza, który dzięki niedawnej modernizacji może pomieścić ponad 17 tysięcy sympatyków żużla i nie tylko.

Okazja będzie już 30 sierpnia 2014 r., bo po raz kolejny w mieście odbędzie się runda cyklu Grand Prix. Do Gorzowa przyjedzie światowa czołówka zawodników, którzy sprawią że w naszym mieście nie zabraknie żużlowych emocji, dodatkowych niespodzianek, ścigania na mistrzowskim poziomie i zapachu żużla unoszącego się nad gorzowskim stadionem.

Jednym z najpopularniejszych parków jest stuletni Park Wiosny Ludów, zwany potocznie parkiem róż dzięki znacznej ilości krzewów różanych. Jego dodatkowym atutem jest sporej wielkości staw z zieloną wyspą, szczególnie upodobany przez kaczki. Z kolei relatywnie młody Park Górczyński oferuje darmową siłownię, a także efektowną Motylię – największą z miejskich fontann, wspaniale oświetloną w nocy.

Gorzów Wielkopolski – posiadacz tytułów Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji – staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem wyboru dla krajowych i zagranicznych inwestorów. Potwierdzają to rankingi i opinie zewnętrznych ekspertów o uznanej renomie. Najważniejszym wskaźnikiem atrakcyjności inwestycyjnej Gorzowa są jednak przede wszystkim przykłady firm, które zaufały miastu: zarówno światowych potentatów, takich jak TPV Displays Polska, SE Bordnetze Polska, czy Faurecia, jak i 17 tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw.

Naszymi głównymi atutami są: otwartość władz miasta i urzędników na współpracę z partnerami biznesowymi, relatywnie niskie koszty pracy, dobrze przygotowane tereny inwestycyjne oraz znakomita lokalizacja przy granicy polsko-niemieckiej, w samym sercu Europy. Obsługę inwestycji ułatwiają wypracowane relacje z instytucjami zewnętrznymi: Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów, Agencją Rozwoju Regionalnego, uczelniami wyższymi, agencjami zatrudnienia i gestorami mediów.


 

Więcej na

www.gorzow.pl/przystan