środa, 17 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Goleniów na Catalyst

Pod koniec czerwca na rynku Catalyst zadebiutowały obligacje powiatu goleniowskiego.


Wejście papierów dłużnych powiatu goleniowskiego na giełdowy rynek obligacji był dwudziestym trzecim tegorocznym debiutem oraz 170. emitentem, którego dotychczas zanotowano na rynku papierów dłużnych.

Powiat goleniowski utworzony został w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej Polski. Stolicą powiatu jest miasto Goleniów, oddalone 35 km od Szczecina i 220 km od Berlina. Przez powiat przebiegają dwa główne szlaki komunikacji drogowej (droga krajowa nr 3 Szczecin – Świnoujście i nr 6 Szczecin – Gdańsk) oraz komunikacji kolejowej Szczecin – Świnoujście i Szczecin – Kołobrzeg. Powiat zajmuje powierzchnię 1617 km kw. i jest zamieszkany przez około 79 tysięcy osób.

Środki finansowe z emisji obligacji mają zostać przeznaczone na spłatę zobowiązań w formie kredytów i na wykup obligacji.

O rynku Catalyst pisaliśmy szerzej w poprzednich numerach „Gminy Polskiej”. Zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę internetową www.gminapolska.com.

(tom)