wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gmina Kłodzko: Jaskry 2013

Już po raz trzynasty – tym razem w Hotelu Metro w Boguszynie – w ośmiu kategoriach przyznano Nagrody Roku Gminy Kłodzko „RANUNCULUS PENICILLATUS”, wyróżniając najbardziej zasłużonych dla rozwoju gminy Kłodzko i miejscowej społeczności.

W tym roku na gali, na której 19 maja wręczono Nagrody Gminy Kłodzko Jaskry 2013, było wielu znamienitych gości. Kolejny raz nagrodzono osoby, których działalność znacząco wpłynęła na polepszenie poziomu życia gminy i odcisnęła się znacząco w wielu sferach życia miejscowej społeczności. – Nie zabrakło w tym roku kandydatów do Jaskrów i nie zabrakło osób składających wnioski o przyznanie Jaskrów – powiedział, witając gości, wójt gminy Kłodzko i zarazem przewodniczący kapituły Nagród Roku Gminy Kłodzko Stanisław Longawa. – Zależy nam bardzo, aby Jaskry były nagrodą naszych mieszkańców, bowiem to przede wszystkim na ich rzecz działają wyróżnione przez nas osoby.

Tego dnia w Hotelu Metro w Boguszynie panowała bardzo sympatyczna atmosfera – cieszyli się nagrodzeni, zadowoleni byli goście, którzy mogli wysłuchać wrocławskiego zespołu The Sound Quartet, i usatysfakcjonowani samorządowcy z gminy Kłodzko, tym bardziej że ostatni okres był dla gminy pasmem sukcesów. Większość istotnych inwestycji w tym wodociągowo-kanalizacyjnych, zostało zrealizowanych, nieźle funkcjonuje baza oświatowa, a podstawowym zadaniem – jak podkreślił wójt Longawa – pozostaje rozwój kapitału ludzkiego, „bowiem można zrealizować świetne inwestycje infrastrukturalne, wznieść wspaniałe gmachy, profesjonalnie wyposażyć placówki oświatowe i kulturalne, ale bez bogactwa ludzkiej duszy będą to tylko martwe obiekty, wydmuszki. A dzisiejsze Jaskry są formą podziękowania za dobrą pracę, często społeczną, pracę, którą cenimy u nas bardzo wysoko”.

S.G.


 


 

Nagrody Roku Gminy Kłodzko „Ranunculus Penicillatus” 2013


 

Inicjatywa – Projekt – Produkt Roku

OSP Jaszkowa Górna – za projekt „Kameralna wieś”

Nominacje: • Sołectwo Stary Wielisław – za projekt „Rowerowa Wieś”; • Fundacja „Zielona Latarnia” – za promocję odnawialnych źródeł – fotowoltaika; • Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko – za „Noc z Andersenem”; • Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Kłodzku – za zagospodarowanie terenu przy Kaplicy Świętego Krzyża w Boguszynie; • Sołectwo Rogówek – za budowę świetlicy w Rogówku


 

Przedsiębiorca Roku

PTC Sp. z o.o.

Nominacje: • Zakład Usługowo-Handlowy „Zbyszko” Zbigniew Kula; • Tartak Stary Wielisław Lucyna Młynarska


 

Sponsor roku

Bogusława Kochmańska


 

Najlepsza Działalność Edukacyjna – Kulturalna – NGO

Polskie Stowarzyszenie Haidong Gumdo

Nominacje: • Zespół Szkół w Wojborzu – za blog uczniów „Mój Wojbórz”; • Sołectwo Stary Wielisław – za warsztaty komputerowe 50+; • Henryk Zaremba – za ścieżkę dydaktyczną „Pszczoła a środowisko”; • Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku – za wspólną kampanię „Bezpieczny senior na wsi”


 

Społecznik – Wolontariusz Roku

Marcin Bednarz – działacz klubu Lechia Ołdrzychowice Kłodzkie

Nominacje: Anna Jasińska, Wojciech Rosenau


 

Osobowość Roku

Ojciec Henryk Dereń – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu

Nominacje: Karol Omachel, Karolina Lucht


 

Złoty Jaskier za Promocję

Magdalena Kulig i Magdalena Blum – za „Dolnośląski Festiwal Muzyczny”

Nominacje: • Ludowy Klub Sportowy „Iskra” Jaszkowa – za Międzynarodowy Bieg Górski dla Seniorów; • Sołectwo Stary Wielisław – za stronę internetową naszwielislaw.pl


 

Jaskier Specjalny (dwie nagrody)

Zdzisława Gębska

Ilona Antoniszyn-Klik – podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki