poniedziałek, 4 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Gmina Bardo. Dożynkowa tradycja

Zapraszamy na Gminne Dożynki w Opolnicy. Święto plonów, które jest podsumowaniem całego roku ciężkiej pracy i uwieńczeniem zbiorów, będzie również okazją do wspólnej zabawy.

Już dzisiaj możemy zapewnić, że w tegorocznych obchodach dożynkowych, nie zabraknie ani tradycji, ani dobrej zabawy. O godzinie 12.30 uczestnicy uformują barwny i rozśpiewany korowód, by następnie udać się na miejsce uroczystości (PORT Opolnica). Tam rozpocznie się Dziękczynna Msza Polowa, którą artystycznie oprawi zespół Wiolinek i Orkiestra Dętą ze Złotego Stoku. Odbędzie się również tradycyjny ceremoniał przekazania chleba gospodarzowi dożynek – Misterium Chleba i wspólne jego dzielenie z mieszkańcami oraz przybyłymi gośćmi. Następnie zostaną zaprezentowane i ośpiewane wieńce dożynkowe.

W programie Dożynek Gminy Bardo będą też występy lokalnych zespołów ludowych Wiolinka i Przełomiaków oraz zamiejscowych ze Świdnicy ZPiT Jubilat oraz Borysławiacy z Ukrainy. Oprócz stałej części zabawy jaką jest turniej dożynkowy, dostarczona zostanie dawka humoru w postaci występu teatru LAJT z Janowca z programem „Co z tą wsią? oraz pokazy gminnych OSP. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci.

Zwieńczeniem święta będzie koncert Disco-Lato w wykonaniu zespołu Alibi, zakończony pokazem sztucznych ogni oraz zabawą taneczną, do której porwie wszystkich Dawid Skowron z Opolnicy.