wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Głubczyce: Warto tutaj inwestować

Przyjazne i gospodarne Głubczyce są jednym z najpiękniejszych miast Opolszczyzny, miastem czystym i mającym wiele wspaniałych zabytków. Warto tutaj żyć, warto w takim miejscu realizować swoje marzenia – także te biznesowe – a gmina ma do sprzedania sporo nietuzinkowych nieruchomości.

– Staramy się, aby w Głubczycach powstała podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przede wszystkim liczymy na nasze położenie blisko aglomeracji śląskiej oraz Ostrawy i Opawy, kilkusettysięcznej aglomeracji czeskiej – mówi burmistrz Adam Krupa. – Ponadto przez Głubczyce wiedzie najkrótsza droga do Austrii i Włoch.

W wielu miastach nie ma już do nabycia interesujących nieruchomości, ale w Głubczycach jest inaczej. – Mamy też świetne tereny w mieście i są to już ostatnie kąski warte skonsumowania – ocenia Adam Krupa.

HS

 

Głubczyckie nieruchomości przeznaczone do sprzedania: ￿ lokal mieszczący się w budynku głubczyckiego ratusza (powierzchnia 146 mkw., składa się z dwóch sal sprzedaży, pomieszczenia gospodarczego i trzech w.c. oraz piwnicy, instalacje: elektryczna, wodno- kanalizacyjna i gazowa);  działka nr 485/10 przy ul. Sosnowieckiej zabudowana budynkiem magazynowo-składowym (powierzchnia użytkowa budynku 887 mkw., instalacja elektryczna, działka ma bezpośredni dostęp do drogi krajowej Kędzierzyn-Koźle – Krnov);  działka nr 478/28 o powierzchni 0,1256 ha położona przy ul. Klasztornej nr 7 (nieruchomość zabudowana jest budynkiem handlowo-usługowym o powierzchni użytkowej 195 mkw., z dobudówką o powierzchni użytkowej 10 mkw.);  działka nr 762/1 o powierzchni 0,3101 ha położona przy ul. Dworcowej (nieruchomość zabudowana budynkiem biurowo-magazynowo-składowo-warsztatowym o powierzchni 743 mkw. oraz dwoma budynkami mieszkalnymi o powierzchni 12 i 11 mkw. – portiernia; instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna i centralnego ogrzewania).

Tereny przeznaczone pod inwestycje produkcyjne i stanowiące w częściach własność gminy, własność Skarbu Państwa i własność prywatną:  w obrębie ul. Raciborskiej, Stromej, Karola Miarki i drogi wojewódzkiej nr 416 (obwodnica Głubczyc, o powierzchni ok. 13 ha);  między ul. Kołłątaja i ul. Rożnowską o powierzchni ok. 48 ha (ok. 50 km od autostrady A4, przyległy do obwodnicy Głubczyc);  w południowej części Głubczyc, między ul. Raciborską a linią kolejową Racławice Śląskie – Racibórz, powierzchnia ok. 36 ha, 50 km od autostrady A4, przyległy do obwodnicy miasta;  pomiędzy ul. Wrocławską i Grunwaldzką, powierzchnia ok. 34 ha, ok. 50 km od autostrady A4 i przyległy do obwodnicy.

Kontakt: Urząd Miejski w Głubczycach, Wydział Rozwoju Przedsiębiorczości i Rolnictwa, tel. 77 485 30 21 wew. 223, 224.