środa, 21 lutegoKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Głubczyce: Tereny czekają na inwestora!!!

O przysłowiowy rzut beretem, bowiem tylko 15 km od granicy z Czechami, 40 km od autostrady A4 i 107 km od katowickiego lotniska, gmina Głubczyce ma świetne tereny inwestycyjne, atrakcyjne dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani inwestowaniem na przygranicznym obszarze.

– To ponad 12-hektarowy teren, świetnie skomunikowany, nieopodal którego znajdują się niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej media i który jest własnością naszej gminy – wyjaśnia burmistrz Adam Krupa. Obszar ten położony jest na obrzeżach miasta, nieopodal obwodnicy Głubczyc. W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano przeznaczenie tego obszaru przede wszystkim pod działalność przemysłową oraz usługi. Warto też podkreślić, że przez Głubczyce przebiega najkrótsza droga na południe Europy – przez przejście graniczne z Czechami w Pietrowicach, które będzie rozbudowywane, a droga krajowa nr 38 ma być remontowana. – Ponadto budowana jest obwodnica czeskiego Krnova, a nasz samorząd gwarantuje inwestorom wszelkie zależne od nas ulgi – podkreśla burmistrz Krupa.

Jak na razie w Głubczycach nie notuje się jednak inwestorskiego boomu, co oczywiście martwi samorządowców, ale nie tylko tym żyje gmina. Do tegorocznych priorytetów inwestycyjnych Głubczyc należy przede wszystkim remont sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury, który będzie przeprowadzony w cyklu jesień – zima – wiosna do roku 2019.

A do wyborów samorządowych całkiem już blisko… Siłą miejscowego samorządu i miarą powodzenia wszelkich jego przedsięwzięć oraz rozwoju gminy jest bez żadnych wątpliwości ekipa, która dzisiaj mądrze i konsekwentnie zarządza Głubczycami. – Będę ubiegał się o ponowne burmistrzowanie w Głubczycach – deklaruje burmistrz Adam Krupa. – Mam jeszcze sporo sił i pomysłów na rozwój naszej gminy i jeśli mieszkańcy jeszcze raz mi zaufają, to przez pięć następnych lat dokończymy rozpoczęte przedsięwzięcia i rozpoczniemy nowe inwestycje, które zmienią na lepsze naszą małą ojczyznę i podniosą poziom życia mieszkańców gminy. Mam na myśli także zrealizowanie programu mieszkań komunalnych. Postaramy się również o rozwiązanie problemu dróg wiejskich i ulic w mieście oraz wodociągów i kanalizacji. Trzeba by również doprowadzić do porządku nasze szkoły w mieście – zajmiemy się również przedszkolami i żłobkiem.

S.G.