wtorek, 5 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Głubczyce: Kto pierwszy, ten lepszy!

Wreszcie batalia o tereny inwestycyjne zakończona i gmina Głubczyce z końcem ubiegłego roku stała się właścicielem niezwykle atrakcyjnych kilkunastohektarowych terenów inwestycyjnych.

Największa gmina województwa opolskiego – Głubczyce – przez którą z centrum Polski wiedzie najkrótsza droga na południe Europy, zakończyła z sukcesem zabiegi o stanie się właścicielem nieprzeciętnie interesujących terenów inwestycyjnych. Obszar ten położony jest na obrzeżach miasta, nieopodal obwodnicy Głubczyc.

Ponad 12-hektarowy, równy teren jest świetnie skomunikowany, a w jego pobliżu znajdują się niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej media – wylicza burmistrz Głubczyc Adam Krupa. – W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziano przeznaczenie tego obszaru przede wszystkim pod działalność przemysłową, jak i usługi. Zależy nam bardzo, aby inwestorzy zainteresowali się tym terenem, a osobiście uważam, że jest to dobre miejsce na zlokalizowanie firmy. Gmina Głubczyce jest pod wieloma względami atrakcyjna dla wszystkich tych, którzy chcieliby inwestować na przygranicznym obszarze. Przez Głubczyce przebiega najkrótsza droga na południe Europy – przez przejście graniczne z Czechami w Pietrowicach, które będzie rozbudowywane, a droga krajowa nr 38 w najbliższych latach ma być remontowana. A poza tym budowana jest obwodnica czeskiego Krnova, która ma zostać ukończona za cztery lata. Chcę też podkreślić, iż nasz samorząd gwarantuje inwestorom wszelkie ulgi od nas zależne.

Tylko 15 km od granicy z Czechami, 40 km od autostrady A4, 107 km od katowickiego lotniska – na inwestorów czeka tu kilkanaście hektarów terenów mających nieograniczony dostęp do niezbędnej infrastruktury. A do tego przychylny samorząd i niemało rąk do pracy. Zapraszamy zatem do inwestowania w Głubczycach, warto się jednak mocno pospieszyć, bo – jak wszędzie w XXI wieku – kto pierwszy, ten lepszy, a czasami tylko jedyny.

HS