piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Głos serca dla Ukrainy

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa oraz Fundacja Ukraina zapraszają 22 stycznia (niedziela) do gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego na wyjątkowy koncert charytatywny, w którym wystąpią podziwiani w całej Europie artyści operowi. To drugie takie wydarzenie (pierwsze odbyło się w kwietniu 2022) organizowane przez te wrocławskie organizacje pozarządowe, którego celem jest publiczna zbiórka pieniędzy dla ofiar wojny w Ukrainie.

W koncercie w zabytkowym wnętrzu Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego zaśpiewają soliści, którzy występują na największych scenach polskich i europejskich, a których – ze względu na ich napięte kalendarze – zwykle nie można podziwiać razem w jednym miejscu: Joanna Moskowicz (sopran), Iryna Zhytynska (mezzosopran), Rafał Bartmiński (tenor) i Jerzy Burtyn (bas baryton). Na fortepianie towarzyszyć im będą niezastąpieni pianiści: Ashot Drnayan-Babrouski i Katarzyna Neugebauer.

Program wydarzenia to autorska propozycja artystów, którzy specjalnie dla publiczności koncertu charytatywnego przygotowali arie i duety zarówno ze znanych operetek (w końcu mamy karnawał!), jak i klasyczne pozycje operowe nieczęsto wykonywane na kameralnych koncertach. Usłyszymy m.in. wzruszającą arię Stefana Cisza dokoła ze Strasznego dworu Stanisława Moniuszki, efektowny duet kwiatów z opery Lakmé Léo Delibesa, wesoły czardasz Rozalindy i kuplety Księcia Orłowskiego z Zemsty nietoperza Johanna Straussa, monumentalną arię księżnej de Bouillon z Adriany Lecouvreur Francesca Cilei, wzruszającą scenę Króla Filipa Ella giammai m’amo z Don Carlosa Giuseppe Verdiego, a także pieśni neapolitańskie, ukraińskie oraz… nieśmiertelne Brunetki, blondynki.

Koncert jest niebiletowany – zapraszamy wszystkich, którzy chcą finansowo wesprzeć ofiary wojny w Ukrainie, a jednocześnie wziąć udział w niezapomnianym wydarzeniu muzycznym, które we Wrocławiu najprawdopodobniej długo się nie powtórzy.

Uprzejmie informujemy, że wolontariusze podczas wydarzenia przyjmować mogą wyłącznie gotówkę. Sugerowana wartość cegiełki na ten wyjątkowy koncert – 30/50 złotych.

Charytatywny koncert operowy Głos serca dla Ukrainy 2023

22 stycznia 2022 (niedziela), godz. 17:00

Wrocław, Oratorium Marianum (Uniwersytet Wrocławski, Plac Uniwersytecki 1,
wejście główne – przez niebieskie drzwi od strony ul. Więziennej).

Ilość miejsc ograniczona.

Załączniki do pobrania