sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Giełda partnerstw

Polsko-czeska giełda partnerstw to wydarzenie, które skierowane było przede wszystkim do gmin i powiatów przygranicznych z Polski i z Czech oraz instytucji i organizacji zorientowanych na współpracę polsko-czeską.

Jak podał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, zainteresowanie udziałem w październikowej giełdzie znacznie przekroczyło oczekiwania. To dowód na potrzebę organizacji tego typu spotkań. W zaplanowanych aktywnościach wzięło udział ponad 140 osób, w tym 49 uczestników z Republiki Czeskiej oraz 91 z Polski.

Wydarzenie składało się z dwóch części. Ważnym elementem części konferencyjnej było przedstawienie założeń programu transgranicznej współpracy polsko-czeskiej na lata 2021-2027. Głównym celem części warsztatowej było umożliwienie jej uczestnikom nawiązywania kontaktów partnerskich oraz poszukiwania inspiracji do przygotowania wspólnych transgranicznych projektów. Nawiązaniu innowacyjnych partnerstw sprzyjała różnorodność reprezentowanych podmiotów, wśród których znalazły się jednostki samorządu terytorialnego, instytucje działające w obszarze kultury, turystyki, sportu i rekreacji.

Efektem pracy warsztatowej było wypracowanie wielu inicjatyw. Pomysły na projekty, które powstały podczas giełdy, będą mogły być w przyszłości konsultowane ze Wspólnym Sekretariatem Programu i Regionalnym Punktem Kontaktowym w Wałbrzychu, zlokalizowanym w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

(umwd)