niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Floriany czekają

W Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i samorządów przyznawane będą prestiżowe statuetki – FLORIANY.

Strażacy ochotnicy to przeważnie najaktywniejsi ludzie w swoich wsiach i małych miasteczkach – liderzy lokalnych społeczności. Obok działalności stricte ratowniczej podejmują wiele inicjatyw, które przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi. W całej Polsce realizowanych jest bardzo wiele różnorodnych – służących rozwijaniu małych ojczyzn – inicjatyw, które warto promować i nagradzać. Właśnie ta idea przyświecała organizatorom FLORIANÓW – Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i samorządów.

– Polska będzie taka, jacy będziemy w gminach – w naszych małych miasteczkach i wsiach. Polska nie buduje się od Warszawy. Stolica jest odzwierciedleniem tego, kim jesteśmy w gminach – powiedział Grzegorz Molewski, pomysłodawca projektu „Kino za Rogiem”, który zasiada w kapitule konkursu FLORIANY. Jest to pierwsza edycja konkursu FLORIANY, którego celem jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie najlepszych projektów i inicjatyw społecznych realizowanych przez OSP samodzielnie oraz wspólnie z innymi. Ideą konkursu jest rozwój i integracja lokalnych środowisk, inspirowanie do współdziałania i organizowania się wokół wspólnych inicjatyw. Najciekawsze projekty zrealizowane w gminach w latach 2015-2016 nagradzane będą w jedenastu kategoriach.

W konkursie mogą uczestniczyć zespoły realizujące projekty prospołeczne utworzone przez OSP oraz gminne, powiatowe i wojewódzkie jednostki samorządu terytorialnego, placówki podlegające samorządom, jak szkoły, biblioteki, ośrodki kultury i sportu, organizacje pozarządowe, instytucje, przedsiębiorców i firmy oraz Ochotnicze Straże Pożarne indywidualnie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2017 roku. Szczegóły na stronie www.floriany.pl.

(mm)