czwartek, 20 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Festiwal Bachowski – wydarzenie niezwykłe

W tym roku Festiwal Bachowski w Świdnicy obchodzi swój jubileusz – odbędzie się już po raz piętnasty.

Wydarzenie, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2000 roku, zyskało międzynarodową renomę miłośników muzyki dawnej, którzy w każde wakacje zjeżdżają na Dolny Śląsk, by wysłuchać wykonań koncertów prezentowanych przez wybitnych artystów z całego świata.

Festiwal ze względu na głęboki kontekst kulturowy należy do najważniejszych wydarzeń artystycznych w naszej części Europiy. Niepowtarzalna atmosfera i akustyka Kościoła Pokoju, piękno gotyckiej katedry oraz innych zabytkowych wnętrz od lat przyciągają największe osobowości międzynarodowej sceny muzyki dawnej. W tym roku nie tylko wystąpią m.in. legendarny angielski dyrygent Andrew Parrott czy berlińska Akademie für Alte Musik, ale przede wszystkim zabrzmią aż dwa wielkie tytuły operowe: „Dydona i Eneasz” Henry’ego Purcella oraz „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Festiwal odbędzie się w dniach 25 lipca – 3 sierpnia. Program w załączniku poniżej