wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

ENEX i EKOTECH: Najnowsze rozwiązania i najlepsi producenci

Odnawialne źródła energii i energetyka konwencjonalna oraz ekologia, recykling i gospodarka komunalna to główne obszary, które obejmują Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Spotkanie branży energetycznej i komunalnej odbędzie się od 23 do 24 lutego w Targach Kielce.

Swoją obecność na tegorocznych targach ENEX zadeklarowali m.in. autoryzowani dystrybutorzy produktów OZE, producenci stacji do ładowania samochodów elektrycznych, firmy oferujące nowoczesne technologie fotowoltaiczne i systemy magazynowania energii oraz kompletne systemy grzewcze, a także firmy trudniące się energetyką tradycyjną. W Targach EKOTECH biorą udział m.in. producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci, przedstawiciele samorządów oraz przedstawiciele świata nauki.

Merytoryczne spotkania branżowe

Program Targów Odnawialnych Źródeł Energii oraz spotkania branży komunalnej jest bardzo bogaty. Najnowsze zmiany prawne oraz aktualne systemy wsparcia finansowego inwestycji energetycznych – to główne zagadnienia poruszane podczas zaplanowanych w ramach targów ENEX konferencji Energia PL oraz HEAT not LOST. Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła dotyczą nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. Targom EKOTECH towarzyszą: Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami organizowane przez firmę Ak Nova, wykład na temat wyzwań dla branży pojazdów wycofanych z eksploatacji przeprowadzony przez Stowarzyszenie Eko Auto oraz spotkanie informacyjne dotyczące otwarcia skupu złomu i stacji demontażu pojazdów zorganizowane przez firmę Ekolog. Po raz pierwszy zaplanowano także konferencję „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” skierowaną do samorządów, przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami związanymi z ochroną środowiska.

Rozwiązania na trudne czasy

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważna jest gospodarka komunalna. Odpowiednia utylizacja odpadów medycznych, ale także bezpieczeństwo pracowników firm zajmującymi się odbiorem i segregacją śmieci to tematy, które w ostatnim roku były ważne nie tylko dla branży, ale także dla każdego z nas.

Zapewnienie odpowiedniego sprzętu do sterylizacji, ale także wypracowanie procedur składowania odpadów i bezpiecznej pracy to tematy, które pojawią się podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Pokazy specjalne i atrakcje dodatkowe

Uzupełnieniem oferty targów są przygotowane przez organizatorów pokazy i wystawy. Podczas Targów ENEX dla wszystkich zainteresowanych samochodami z napędem elektrycznym, ale także dla producentów infrastruktury – stacji ładowania i baterii – powstanie Strefa Elektromobilności. Dodatkową atrakcją będą przejazdy samochodów elektrycznych na specjalnym torze pokazowym.

Dzielenie się wiedzą to jedno z najważniejszych celów targów ochrony środowiska. Podczas Targów EKOTECH organizowanych jest szereg konferencji przeznaczonych dla branżowych specjalistów, ale także samorządowców i osób, które decydują o kształcie polityki komunalnej w miastach i gminach.

Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami to stały punkt w programie targów. Pracownicy administracji publicznej będą mogli uczestniczyć w spotkaniach dedykowanych wydziałom gospodarki komunalnej. Tradycją Targów
EKOTECH jest bogaty program wydarzeń towarzyszących, w których uczestniczą branżowi goście.

(ipr)

Nowy wymiar energetyki

Targi ENEX to jedno z niewielu wydarzeń w Polsce, które skupia jak w soczewce całą branżę energetyczną. Są tu producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych, firmy zajmujące się magazynowaniem energii, ale także te trudniące się energetyką tradycyjną.

Dzięki współpracy z ekspertami – przedstawicielami świata nauki i przedsiębiorczości – Targi Odnawialnych Źródeł Energii nie są tylko platformą nawiązywania relacji biznesowych, ale także wymiany doświadczeń, myśli i pomysłów.

Versus Virus

To nowy salon w ramach Targów EKOTECH stworzony specjalnie z myślą o postpandemicznej rzeczywistości. Po raz pierwszy na targach zostaną zaprezentowane rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne. Salon Versus Virus to odpowiedź na oczekiwania właścicieli, menedżerów, zaopatrzeniowców, którzy stoją przed zadaniem zapewniania odpowiedniego sprzętu, materiałów i środków zwiększających bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie firm i instytucji. Ekspozycje zapełnią więc producenci środków i urządzeń do dezynfekcji powierzchni i przestrzeni. Zaprezentują się także firmy przeprowadzające ozonowanie, zamgławianie i opryskiwanie.