czwartek, 2 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Energetyczne Kielce

Kolejna edycja targów skupiających wystawców branży energetycznej – ENEX i ENEX Nowa Energia – zbliża się wielkimi krokami. Swój udział w imprezach zapowiedzieli wystawcy nie tylko z Polski, ale również z Niemiec, Czech i Chin.

XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX i XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia odbędą się na terenie Targów Kielce od 26 do 27 lutego. To jedne z największych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Każdego roku przyciągają tysiące zwiedzających, zainteresowanych tematem energii.

Targi Enex i Enex Nowa Energia to miejsce spotkań fachowców z branży. Impreza w Kielcach ułatwia też kontakty między przedsiębiorcami zajmującymi się energią pozyskiwaną w tradycyjny, ale także nowatorski sposób. To właśnie na tych targach można nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele zakładów energetycznych, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branży.

Targi energetyczne to nie tylko spotkania B2B, ale również wiele konferencji, warsztatów i szkoleń. Te wydarzenia cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Wśród wielu imprez towarzyszących targom warto wymienić m.in. Salon Energetyki Zawodowej. Został on stworzony z myślą o firmach i podmiotach zaangażowanych w produkcję energii pozyskiwanej z tradycyjnych źródeł, a także sprzętu i części używanych do jej przetwarzania. Na pewno ciekawie zapowiada się też kolejna edycja konferencji Energia.pl, która jest wymianą myśli i doświadczeń związanych z przetwarzaniem energii i magazynowaniem jej nadwyżek.

W ramach targów odbędą się też Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Wydarzenia organizowane przez redakcję GlobEnergia oraz Targi ENEX Nowa Energia stały się już tradycją. Coroczne spotkania skupiają inwestorów, doradców, wykonawców zainteresowanych tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki.

W Kielcach odbędzie się też ósmy już Kongres PORT PC „Dom bez rachunków”. Doskonale wpisuje się on w zakres branżowy targów. Tematyka dotycząca optymalizacji kosztów rachunków domowych i firmowych cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczestników.

(poto)