wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Dzień Dziecka w Narodowym

Muzeum Narodowe we Wrocławiu z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, przygotowało sporo atrakcji dla najmłodszych.

Wstęp na zajęcia z okazji Dnia Dziecka w Muzeum Narodowym we Wrocławiu jest bezpłatny. Miejsca jest jednak tyle ile jest, obowiązują więc wczesniejsze zapisy. A oto skrótowy program tego, co będzie się działo:

godz. 12.00: „ Dzieciństwo w czasach minionych” – zajęcia dla dzieci, prowadzi Iwona Gołaj. Zabawa rozpocznie się na wystawach stałych Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie uczestnicy będą szukać obrazów z wizerunkami dzieci. Następnie prowadząca opowie o dzieciach z obrazów: które z nich pochodziło z rodziny królewskiej, które miało tatę – malarza, które z nich samo stało się sławne, kiedy dorosło. Wstęp wolny.

Obowiązują zapisy – od 26 maja w godz. 9.00-15.00, tel. 71 372 51 48

godz. 15 00: „ Bestie Pana Lebensteina” – zabawa dla dzieci, prowadzi Michał Pieczka. Dzieci zapoznają się z wybranymi dziełami Jana Lebensteina prezentowanymi na wystawie czasowej. Obejrzą obrazy ukazujące różne dzikie bestie i niesamowite, fantastyczne zwierzęta. Następnie uczestnicy będą rysowali własne niezwykłe stworzenia inspirując się obrazami Lebensteina. Wstęp wolny.

Obowiązują zapisy – od 26 maja w godz. 9.00-15.00, tel. 71 372 51

A poza tym cykl „Muzealne kocie ścieżki”, który odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. 1 czerwca, godz. 10.00-11.00, 11.30-12.30, 14.00-15.00, 15.30-16.30

„Marzenia i wyobraźnia, czyli jak powstaje sztuka” – zabawa dla dzieci. Marzenia mamy wszyscy i wyobraźnię też – będziemy ich potrzebować udając się w „podróż” po Galerii Polskiej Sztuki Współczesnej w poszukiwaniu estetycznych wrażeń i inspiracji do własnych działań artystycznych. Szczególnym natchnieniem będą dla nas instalacje iplastyczne, które zagarniając dla siebie przestrzeń muzealną wciągają nas w swój świat. W czasie zabawy plastycznej dzieci będą tworzyły instalację zatytułowaną „Luksik przestrzenny” na cześć pupila naszego cyklu, kolorowego kota z obrazu wrocławskiej Grupy LUXUS. Zajęcia prowadzi Barbara Przerwa. Wstęp za biletem 15 zł. Wszyscy uczestnicy dostaną upominki.

Zapisy od 26 maja w godz. 9.00-15.00, tel. 71 372 51 48.