niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Dopłaty do kolonii

Kilka tysięcy dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska wyjedzie podczas tegorocznych wakacji na kolonie wspierane finansowo przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Młodzi Dolnoślązacy zregenerują siły na terenach wolnych od przemysłu, z czystym powietrzem i wodą.

– Na dotowane kolonie wyjadą dzieci z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Polkowic, Szczawna-Zdroju i Nowej Rudy – mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu – To miejscowości w których występują przekroczenia standardów jakości środowiska.

Na Dolnym Śląsku wykaz takich miejscowości ustalany jest co roku na podstawie badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Organizatorzy kolonii zapewnią uczestnikom nie tylko aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale także konkursy ekologiczno-sportowe, quizy czy zajęcia promujące zdrowy styl życia i uwrażliwiające na problemy środowiska. Na jedną osobę można uzyskać 140 zł dopłaty za 14-dniowy turnus dla dzieci przedszkolnych oraz dzieci i młodzieżyze szkół podstawowych i gimnazjalnych, w wieku do 16 lat. Wsparcie jest przeznaczone na kolonie, obozy wędrowne, wypoczynkowe i szkoleniowe.

Organizatorzy wakacyjnych wyjazdów uprawnieni do złożenia wniosku do WFOŚiGW we Wrocławiu muszą spełniać warunki określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z z dnia 21.01.1997 r. dotyczącego wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wnioski organizatorów o przyznanie dotacji powinny być złożone do Funduszu we Wrocławiu lub jego oddziałów wJeleniej Górze,Legnicy i Wałbrzychu w terminie do 15.06.2014 r. Więcej informacji na stronie internetowej: www.wfosigw.wroclaw.pl (pp)