poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Dolar czy złoty?

Sytuacja techniczna na wykresie USD/PLN z każdym dniem staje się ciekawsza. Świece dzienne wskazują na kontynuację trendu wzrostowego, ale tygodniowe i czterogodzinne – na coś przeciwnego.

W poniedziałek w nocy dolar potaniał do 3,3604 zł z 3,3690 zł w piątek na zamknięciu i wobec poziomu 3,4226 zł testowanego dokładnie przed tygodniem. W trakcie poniedziałkowej sesji amerykańska waluta jednak już odrabiała straty, żeby jeszcze przed południem wrócić powyżej 3,38 zł. Następnie na wykresie dziennym USD/PLN została wykreślona świeca o białym korpusie i z dłuższym dolnym cieniem broniącym 4-miesięcznej linii trendu wzrostowego. Analizując tylko ten wykres należałoby przygotować się na powrót do trendu wzrostowego i rychłe wykreślenie kolejnych wielomiesięcznych maksimów.

Przysłowiowym kubłem zimnej wody okazuje się być jednak sytuacja na wykresach USD/PLN w kompresji tygodniowej i czterogodzinnej. W tym pierwszym przypadku, oprócz znaczącego już wykupienia, mocnym podażowym akcentem są dwie tygodniowe formacje spadającej gwiazdy, które zostały wykreślone na poziomie istotnego średnioterminowego oporu, jaki stanowi szczyt lipca 2013 roku. Na tym tle obserwowany obecnie wzrost jawi się jako ostatni zwrot, który za chwilę zostanie brutalnie przerwany i rozpocznie się nieco silniejsza spadkowa korekta.

Analitycy Admiral Markets

 

www.admiralmarkets.pl