sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Dar dla Biebrzy

Biebrzański Park Narodowy uruchomił specjalne konto bankowe, na które przyjmuje darowizny wspomagające działalność.

Darowizny przekazywane Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu mogą być kierowane na konkretne działania, mogą także zasilać przychody BPN bez wskazywania szczegółowego przeznaczenia darowanych środków finansowych. Darowizny mogą być anonimowe, ale dyrekcja BPN liczy na możliwość upubliczniania nazwisk darczyńców na stronie internetowej, oczywiście po każdorazowej ich pisemnej zgodzie.

Osoby fizyczne i prawne, które zdecydują się na przekazanie darowizny Biebrzańskiemu Parkowi Narodowemu są proszone o kontakt mailem na adres: sekretariat@biebrza.org.pl, telefonicznie: 85 738 06 20, 85 738 30 00 lub faksem: 85 738 30 21.

Przekazywane wpłaty, jak informuje kierownictwo Biebrzańskiego Parku Narodowego, w pierwszej kolejności będą przekazywane na dalsze prace na „carskiej drodze” pomiędzy Osowcem-Twierdzą a Laskowcem. Między innymi darowizny pomogą w dalszej budowie progów spowalniających.

Kolejne zadanie, które wspomogą wpłaty miłośników przyrody, to prace w Ośrodku Hodowli Zachowawczej Konika Polskiego i rehabilitacji Zwierząt na Grzędach. Pracownicy BPN na powierzchni ponad 200 hektarów prowadzą tam rezerwatową hodowlę stada koników polskich. Zwierzęta same pozyskują tam pożywienie, żyją i rozmnażają się praktycznie bez nadzoru człowieka. – Jedyna nasza interwencja to stałe monitorowanie stada, dostarczanie im siana w okresach zalegania grubej pokrywy śnieżnej, dbanie o szczelność ogrodzenia i jego rozkład przestrzenny oraz kontrola kondycji podczas przeglądów – mówią przedstawiciele Biebrzańskiego Parku Narodowego.

(gmpo)