czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Czernica: Warto być razem

Dni Gminy Czernica i XVI Festyn Sami Swoi były świetnie zorganizowanymi uroczystościami, na które w dniach 25-27 sierpnia do Dobrzykowic zaprosili wójt WŁODZIMIERZ CHLEBOSZ oraz Stowarzyszenie Samych Swoich. Był to czas znakomitej zabawy, muzyki, koncertów oraz konkursów – w myśl zasady, że nie tylko pracą żyje współczesny człowiek.

– Dziękuję przede wszystkim organizatorom, czyli dobrzykowickiemu Stowarzyszeniu Samych Swoich, które przez wiele tygodni przygotowywało Dni Gminy Czernica – mówił między innymi, otwierając obchody wójt Włodzimierz Chlebosz. – Wszystkim zaś mieszkańcom naszej gminy oraz gościom życzę wspaniałej zabawy i sprzyjającej aury, abyśmy jak najlepiej i jak najdłużej mogli cieszyć się naszym świętem w Dobrzykowicach.

Wójt Włodzimierz Chlebosz życzył wspaniałej zabawy wszystkim mieszkańcom gminy Czernica oraz gościom

Z pogodą było nie najgorzej, ale jej nieśmiałe kaprysy niwelowane były zdecydowanie przez różnorodny i bogaty program skierowany do wszystkich grup wiekowych. Nie można było się nudzić na Dniach Czernicy i zarazem XVI Festynie Samych Swoich, a dla tych, którzy zdecydowali się część tego weekendu spędzić w Dobrzykowicach przygotowano moc atrakcji. Było zatem kino plenerowe, szkolne występy dzieci i młodzieży, konkurs wiedzy o trylogii Kargulów i Pawlaków, pokazy akrobatyczne oraz strażaków, koncerty zespołów: Black and Blonde, Hanna Carmen & Przyjaciele, chóru Cantiamo z SP w Czernicy, Rafała Lacha, Marcina „Czersky” Czerwińskiego oraz Tomasza Krajewskiego. Ponadto świetnie bawiono się podczas Turnieju Kargule vs Pawlaki, losowania nagród w loterii fantowej i oczywiście licznych zabaw tanecznych – „Disco pod gwiazdami”, minidisco dla dzieci i dyskoteki – DJ Robiego. Poza tym ogłoszono wyniki na logo oczyszczalni ścieków, do dyspozycji był także krwiobus, a najmłodsi mogli przejechać się ciuchcią.

– Takie spotkania jak dzisiaj są bardzo ważnym elementem integrującym naszą całą społeczność, zwłaszcza po dwóch trudnych latach pandemii – podkreśla wójt Włodzimierz Chlebosz. – Dzisiaj jest potrzeba takich spotkań i uroczystości, bo po prostu potrzebujemy bycia ze sobą.

Dynamicznie rozwijająca się gmina Czernica jest liderem w Polsce pod względem współczynnika migracji.

– To naprawdę gmina do dobrego życia. – uśmiecha się wójt Włodzimierz Chlebosz.

S.G. (TS)

________________________________________________________________________________________________________________

LCube inwestuje w Dobrzykowicach pod Wrocławiem

W Dobrzykowicach, położonych 13 km na wschód od Wrocławia, powstaje kompleks magazynowo-przemysłowy, który realizuje doświadczony deweloper specjalizujący się w inwestycjach logistycznych – firma LCube. W ramach dwóch etapów na działkach o powierzchni ponad 25 ha powstanie łącznie ok. 120 tys. mkw. powierzchni i minimum kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Inwestycja, której oficjalna nazwa to LCube Wrocław East i LCube Wrocław East II, znajduje się na sąsiadujących ze sobą działkach bezpośrednio przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i jest doskonale skomunikowana z lokalną oraz ogólnopolską siecią dróg. Atutem jest odległość od Wrocławia, która wynosi zaledwie 13 km, ale także dobre skomunikowanie z aglomeracją.

Położenie i doskonałe skomunikowanie Dobrzykowic jest ogromnym atutem naszej inwestycji. Wkrótce planujemy rozpocząć realizację pierwszej fazy LCube Wrocław East. Duże zainteresowanie najemców tą lokalizacją oraz dynamiczny rozwój Wrocławia i całego Dolnego Śląska spowodowały, że zdecydowaliśmy się dalej inwestować w tym miejscu – mówi Adrian Biesaga, członek zarządu w LCube.


Adrian Biesaga, członek zarządu w LCube

Oba bliźniacze parki magazynowo-przemysłowy LCube Wrocław East i LCube Wrocław East II zostaną zrealizowane w najwyższym standardzie i dostosowane do pełnienia funkcji związanych ze składowaniem, logistyką, produkcją oraz e-commerce. Deweloper posiada też niezbędne doświadczenie w przygotowaniu powierzchni specjalistycznych takich jak mroźnie, czy też dostosowanych do specyficznych wymagań firm produkcyjnych.

Od dłuższego czasu obserwujemy nowe trendy, wpływające na kształtowanie się popytu na nowoczesne magazyny w naszym kraju. Jednym z nich jest friendshoring, czyli „przesuwanie produkcji do przyjaciół”, a konkretnie lokalizowanie jej w państwach bliskich geograficznie, bezpiecznych oraz współpracujących ze sobą politycznie. Prężnie rozwijające się województwa zachodnie, takie jak Dolny Śląsk, staną się głównymi beneficjentami układania łańcuchów dostaw na nowo. Dlatego, obserwując rynek, liczymy zarówno na zagraniczne koncerny, jak i klientów z Polski, zainteresowanych nowoczesną powierzchnią magazynową klasy A oraz rozwiązaniami wspierającymi rozwój biznesu – dodaje Adrian Biesaga z LCube.

Obiekty realizowane przez LCube oferują powierzchnię klasy A, o najwyższym standardzie odporności ogniowej, powyżej 4000 MJ. Wewnątrz i na zewnątrz budynki są wyposażone w energooszczędne oświetlenie typu LED, a projekty każdorazowo przewidują zastosowanie certyfikacji w systemie BREEAM. LCube w ramach przyjętej strategii w okresie eksploatacji swoich obiektów dąży do energooszczędności i jak najmniejszego negatywnego wpływu obiektów na środowisko, przy zachowaniu maksymalnego komfortu osób tam pracujących. Firma dba również o zorganizowanie przyjaznej zielonej przestrzeni w otoczeniu realizowanych budynków, dbając zarówno o środowisko, jak i komfort naszych najemców i ich pracowników.

Nasze inwestycje, oprócz przemyślanej lokalizacji, ma wyróżniać najwyższy standard techniczny oferowanej powierzchni magazynowej, nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz duże place manewrowe, które zapewnią komfort użytkowania wynajętej przestrzeni. W ramach poszczególnych projektów nie zapominamy o przestronnych, wygodnych biurach, które gwarantują wysoki poziom zadowolenia pracowników – podsumowuje Adrian Biesaga.

LCube to dynamicznie rozwijający się deweloper magazynowy, chce, by znakiem rozpoznawczym firmy były takie działania jak skupienie się na potrzebach najemców i realizacja strategii zrównoważonego rozwoju. Firma wspiera też liczne inicjatywy lokalne. W ramach realizacji tej strategii, deweloper w tym roku jako jeden ze sponsorów angażował się w organizację Dni Gminy Czernica i XVI Festynu Sami Swoi w Dobrzykowicach.


Wizualizacja kompleksu magazynowo-przemysłowego w Dobrzykowicach

W razie zainteresowania wynajmem powierzchni w magazynie LCube w Dobrzykowicach prosimy o kontakt z Jakubem Rzeżuchowskim:

T: +48 532 347 973

E: jakub.rzezuchowski@lcube.pl

(TS)

Fot. LCube