niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Czernica: Walczyłem do końca

Rozmowa z Włodzimierzem Chleboszem, wójtem gminy Czernica

Został pan wójtem, ale do niedawna był pan członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Serdecznie panu gratuluję tej zmiany, lecz przyznam, że niewiele osób dawało panu szansę na wygraną, a wśród tych niedowiarków byłem także ja. Dzisiaj dopiero wiem, jak bardzo się myliłem.

– Powiem szczerze, że też miałem chwile zwątpienia i nie dawałem sobie zbyt dużych szans, ale walczyłem o zwycięstwo do końca. Pragnę podkreślić, że miałem wokół siebie wspaniałych ludzi, którzy mnie wspierali i w dużej mierze to oni są autorami mojego sukcesu wyborczego. Oni cały czas wierzyli, że wygram wybory na wójta gminy Czernica, organizowali moją kampanię i dawali mi dodatkowe siły. Chcę też dodać, że pięć osób z mojego komitetu dostało się do rady gminy.

Jestem przekonany – znając pana od wielu lat – że nie prowadził pan kampanii negatywnej…

– Prosiłem o to wszystkich moich współpracowników działających w sztabie, ponieważ obrzucanie kogokolwiek błotem nie leży w moim charakterze.

Pan raczej podrzucał, i to całkiem niemało.

– Zdecydowanie tak! (śmiech) O kulturalną kampanię prosiłem też moich rywali, którzy również pokazali klasę. Nie było w gminie Czernica chamstwa, zrywania plakatów i innych ekscesów.

Dzisiaj ma pan niełatwe zadanie, bowiem zastąpił pan na stanowisku wójta Stefana Dębskiego, świetnego samorządowca, który dobrze zarządzał gminą od wielu lat. Niełatwo będzie mu dorównać.

– Znam Stefana Dębskiego i zdaję sobie sprawę z tego, iż poprzeczkę zawiesił bardzo wysoko, ale będę starał się mu dorównać. Na pewno pewnych spraw będę się musiał nauczyć, ale to nie są wyścigi! Już Konfucjusz mówił, że nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku. Ja już ten krok zrobiłem, teraz przychodzi czas na następne…

Rozmawiał Sławomir Grymin


 

Włodzimierz Chlebosz – urodzony we Wrocławiu w roku 1967; żona Aldona i 20-letnia córka Aleksandra. Od roku 2007 członek Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wykształcenie wyższe, ukończył Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 2004 pracował w dziale profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, później był zastępcą dyrektora Departamentu Mienia Wojewódzkiego i Zasobów Naturalnych UMWD, a na początku grudnia roku 2010 został członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego i stanowisko to piastował do 1 grudnia 2014 roku.

Przed laty był świetnym sportowcem, podnosił ciężary, był członkiem polskiej kadry i olimpijczykiem. Rozpoczął uprawianie podnoszenia ciężarów w roku 1977 w Burzy Wrocław, później – aż do zakończenia kariery w roku 2002 – reprezentował barwy Śląska Wrocław. Był wielokrotnym mistrzem i rekordzistą Polski oraz medalistą mistrzostw Europy, a w roku 1992 zajął siódme miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.


 

Rada Gminy Czernica

Anna Andrusyn (przewodnicząca), Piotr Zakręta (wiceprzewodniczący), Jacek Bogusz, Magdalena Brandys, Paweł Falkiewicz, Iwona Fuchs, Sabina Jasińska, Adam Jaskuła, Leszek Kusiak, Waldemar Latoszek, Jerzy Misztal, Katarzyna Moroz, Halina Popiołek, Wiesława Wolska, Ryszard Wychudzki


 

Wielu sukcesów, wiele szczęścia, zdrowia,

spełnionych marzeń, wiele pogody ducha

i z radością podejmowanych wyzwań

u progu nowego roku 2015

Czytelnikom „Gminy Polskiej”

życzy

wójt Włodzimierz Chlebosz