niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Czernica: Sukces przy ul. Sukcesu 2

W sobotę 27 stycznia na zaproszenie Anny Włodarczyk, dyrektor SP w Dobrzykowicach, i wójta gminy Czernica Włodzimierza Chlebosza dzieci zwiedzały, wraz z rodzicami, oddziały przedszkolne w nowo wybudowanej Szkole Podstawowej im. Stulecia Odzyskania Niepodległości Polski mieszczącej się przy ul. Sukcesu 2 w Dobrzykowicach.

I nomen omen tylko sukcesem i spełnieniem marzeń dzieci i rodziców można nazwać oddanie do użytku oddziałów przedszkolnych przy dobrzykowickiej podstawówce.

– Dzisiaj mamy radosny dzień, w którym drzwi przedszkola zostały otwarte dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy i już od 29 stycznia 120 dzieci przyjdzie do tej nowo wybudowanej, kolorowej, nowoczesnej i radosnej placówki – uśmiecha się wójt Włodzimierz Chlebosz. – Warto podkreślić, iż równolegle z budową zespołu szkolno-przedszkolnego zaczęły powstawać na terenie naszej gminy duże osiedla i nowe przedszkole jest wyjściem naprzeciw potrzebom naszych mieszkańców. To wspaniałe przedszkole wraz ze szkołą, która najprawdopodobniej zostanie otwarta we wrześniu tego roku, sprawią, że nasza gmina stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla tych, którzy będą chcieli się na jej terenie osiedlić, a mieszkańcom będzie się żyło lepiej.

– Był to najwyższy czas, aby szkoła i przedszkole w Dobrzykowicach doczekały się nowej siedziby – mówi dyrektor Anna Włodarczyk. – A miejsca w nowym przedszkolu zostały błyskawicznie zajęte i mamy już komplet dzieci. Przedszkole jest nowoczesne i dysponuje przestronnymi pomieszczeniami, nowoczesnymi meblami oraz wspaniałymi pomocami dydaktycznymi teraz dostępnymi na rynku. W salach znajdują się tablice interaktywne, mamy magiczny dywan, niebawem uruchomimy salę integracji sensorycznej i dysponujemy pracownią biofeedbacku. Nawe siedziska dla dzieci nie są typowe, tylko rehabilitacyjne, a wszystko dlatego, że o dzieci dbamy wszechstronnie. Zatem placówka jest świetnie przygotowana, wyposażona na miarę XXI wieku, tak jak to w mądrych książkach piszą.

– A pani dyrektor zadbała nawet o kubełki na śmieci w kształcie różnych zwierzątek – dodaje wójt Chlebosz. – Niektórzy mówili, że wystarczy, aby obiekt był tylko większy, ale postanowiliśmy, że trzeba już od początku zrobić dobrze, aby później nie poprawiać, a przecież Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzykowicach będzie także wizytówką gminy Czernica.

HS