czwartek, 20 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Co się dzieje? Gdy do biblioteki zawita święty…

Prawdziwe przygody Świętego Mikołaja miały miejsce w Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu. Bohaterami przygód byli podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych z Kłodzka wraz z opiekunami i kapelanem.

Na początek tego magicznego wydarzenia, bibliotekarka Ewa przeczytała fragment bajki Barbary Wicher „Prawdziwe przygody Świętego Mikołaja”. Tekst książki tak bardzo zainspirował wszystkich do działania, że po jakimś czasie pojawiły się piękne aniołki w ażurowych sukienkach oraz cudne torebki na prezenty.

Podczas wypoczynku, nagle rozległ się dzwonek i w drzwiach biblioteki pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj… Ileż było zamieszania, czy, aby na pewno, czy nie pomylił drogi… Każdy pomyślał sobie, czy był grzeczny i dobry w tym roku… Okazało się, że Św. Mikołaj nie miał zastrzeżeń i wręczył wszystkim dziewczętom i chłopcom prezenty.

Na pożegnanie wspólna sesja zdjęciowa i Mikołaj pojechał dalej…