środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Cmentarz dla zwierzaków

Mieszkańcy dzielnicy Brzezinka w Mysłowicach nie zgadzają się na lokalizację zwierzęcej nekropolii nieopodal „ludzkiego” cmentarza.

Przeciwnicy to w większości starsi ludzie. Niepokoi ich, że na terenie cmentarza dla zwierząt ma być zlokalizowana również spalarnia. Twierdzą, że „stoi to w sprzeczności z duchowością”. Póki co działka, na której ma stanąć kontrowersyjna inwestycja, została ogrodzona. Leży tam gruz. Teren jest prywatny, prywatny jest też inwestor.

Jak podają „Wolne Media”, ci, którzy nie mają dylematów natury filozoficznej, obawiają się smrodu, twierdzą, że palarnia kawy, która stanęła na obrzeżach miasta, też miała nikomu nie przeszkadzać, a zapach bywa nie do zniesienia.

Cmentarz dla zwierząt z powodzeniem funkcjonuje już w innej części Polski, w Gdańsku-Kokoszkach. To jedna z najnowocześniejszych zwierzęcych nekropolii w całym kraju. Ogółem w Polsce znajduje się 11 cmentarzy dla zwierzaków.

(wm)