niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ciekawość świata – ciekawość człowieka

W tym roku wystąpi prawdziwa plejada gwiazd światowego formatu: Akademie für Alte Musik Berlin, Le Poème Harmonique i Vincent Dumestre, Café Zimmermann, La Venexiana, Capella Cracoviensis i Matteo Messori oraz Akademia Bachowska pod kierunkiem Fabia Bonizzoniego. Wśród solistów skrzypkowie Robert Bachara i Jorge Jimenez, grający na historycznym fortepianie pianista Mariusz Klimsiak, flecista Peter Holtslag, lutnista Edin Karamazov, a także organista wszech czasów Cameron Carpenter, który zagra na specjalnie dla niego zbudowanych organach, tzw. international touring organ, ale przede wszystkim na nowo odrestaurowanych wielkich organach Kościoła Pokoju.

Ciekawostką, a równocześnie bezcennym elementem kulturotwórczym tegorocznego festiwalu będzie amatorski chór społeczny, który weźmie udział w wykonaniu chorałów w Pasji Mateuszowej Bacha, a także „scena otwarta” – fortepianowy maraton w wykonaniu uczniów szkół muzycznych oraz pianistów amatorów.

Koncerty festiwalowe odbędą się także poza Świdnicą: w Dzierżoniowie wystąpi Orkiestra Historyczna z programem obejmującym dzieła francuskiego baroku. Okoliczne wsie: Pożarzysko, Strzelce Świdnickie, Siedlimowice, Makowice gościć będą pikniki romantyczne oraz śniadania na trawie, które odbędą się również w Bielawie.

Tegoroczne motto festiwalu brzmi: „Ciekawość świata – ciekawość człowieka”. Jan Tomasz Adamus, dyrektor artystyczny festiwalu, mówi: „W praktyce motto to oznacza prostą zachętę do rozejrzenia się wokół siebie. Ponieważ piękno, niezapomniane doznania i zdarzenia mogące zmienić życie są na wyciągnięcie ręki”.

Serdecznie zapraszamy przede wszystkim do Świdnicy, ale także do innych pięknych miejscowości na Dolnym Śląsku na siedemnasty już Festiwal Bachowski.

XVII Międzynarodowy Festiwal Bachowski w Świdnicy

29 lipca – 15 sierpnia 2016

Więcej informacji:

www.bach.pl