niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Chopin pod kolumną Zygmunta

Muzyka Chopina klasycznie, a może jazzowo lub wokalnie z towarzyszeniem tak oryginalnych instrumentów jak lira korbowa, cytra chińska, bębny i grzechotki? Twórczość kompozytora nadal inspiruje. W sobotę, 7 września, zapraszamy w Warszawie na koncerty „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”.

Koncertów będzie można posłuchać w dwóch miejscach – pod kolumną Zygmunta i na skwerze Hoovera od godz. 16 do 22. Tegoroczny cykl „Chopin na Krakowskim Przedmieściu” odbywać się będzie już po raz czwarty. Jak co roku będzie można posłuchać twórczości kompozytora w opracowaniu klasycznym i jazzowym, ale także utworów, dla których jego mazurki, kujawiaki, nokturny czy etiudy były inspiracją.

Obok młodych, ale już dojrzałych artystycznie pianistów grających klasycznie utwory Fryderyka Chopina, pojawią się czołowi i od dawna uznani w Polsce i zagranicą przedstawiciele polskiej sceny jazzowej. Każdy z artystów będzie prezentował muzykę Chopina w sposób różnorodny, a tym samym dający możliwość słuchaczowi oceny odmiennego podejścia do tego samego materiału muzycznego.

W tym roku do współpracy zaproszono, takich artystów jak: Paweł Pawlik, Julia Singalewicz, Andrzej Jagodziński Trio, Janusz Szrom i Przyjaciele, Maria Pomianowska oraz Warsaw/Paris Jazz Quintet.

Celem koncertów jest promowanie polskiej kultury narodowej poprzez prezentację w nowoczesnej, niekonwencjonalnej formie twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów świata. Prezentacja niestandardowych poszukiwań artystycznych i form wyrazu dla twórczości Fryderyka Chopina, a także zainteresowanie współczesnego odbiorcy polską kulturą narodową poprzez pokazanie jej w nowym świetle.

PROGRAM KONCERTOW

Mała scena przy Kolumnie Zygmunta

Godz. 16.00 – 18.00 –   Paweł Pawlik zagra klasycznie kompozycje F. Chopina

Scena letnia skweru Hoovera

Godz. 18.00 – Przywitanie (prowadzący Piotr Zworski)

Godz. 18.05  – Julia Singalewicz (kompozycje F. Chopina klasycznie)

Godz. 18.35 –  Maria Pomianowska – z programem „Chopin na pięciu kontynentach”

Godz. 19.35  – Andrzej Jagodziński Trio – z  programem „Chopin. Les Brillantes”

Godz. 20.25  – Janusz Szrom i przyjaciele – z programem „Chopin 2013”

Godz. 21.15  – Warsaw/Paris  Jazz Quintet – z  programem „Chopin – Other Changes”

(ppp)

w załączniku szczegóły o artystach, jakich spotkamy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie