środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Chojnów – miasto: Niech „Słoneczku” słońce świeci każdego dnia

Słoneczko” – promienne, ciepłe, radosne – taką nazwę przyjął działający od lutego br. Żłobek Miejski w Chojnowie. Uroczystość nadania nazwy zdominował kolor żółty i serdeczna atmosfera – 23 września żłobkowa społeczność (dzieci, rodzice, personel) oraz goście szumnie celebrowali swoje święto.

Na to wydarzenie zaproszono m.in. dyrekcje chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz władze miasta. Burmistrzowi Janowi Serkiesowi za koncepcję i realizację budowy żłobka dla najmłodszych mieszkańców Chojnowa nadano Honorowy Patronat.

Symbolicznego odkrycia nowego szyldu dokonali dyrektor żłobka, przedstawicielka rodziców i burmistrz. Chwilę później maluszki, ubrane w słoneczne barwy, wspólnie z pozostałymi uczestnikami oklaskiwały przygotowane na tę niecodzienną okoliczność występy artystyczne – śpiewające i tańczące „Motylki” z Przedszkola nr 3, wokalistkę Dominikę Pawłowską z Gimnazjum nr 2, recytatorkę Karolinę Czerniawską z Gimnazjum nr 1 oraz szczególny duet – Mariusz i Szymon Szczoczarzowie, którzy dali koncert na trąbkach. A na finał – piosenkę „Tyle słońca w całym mieście” spontanicznie odśpiewał personel żłobka.

Tak zakończyła się oficjalna część uroczystości, a kontynuacją wyjątkowego spotkania był poczęstunek – lekki, zdrowy, warzywno-owocowy. No i mnóstwo gratulacji, życzeń oraz prezentów – samorząd przekazał najmłodszym mieszkańcom zabawki edukacyjne i do ćwiczeń manualnych.

Eg