czwartek, 13 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Chojnów – miasto: Dla wspólnego dobra

Dwudziestego siódmego czerwca otwarto w Chojnowie Centrum Medyczne, będące nowoczesnym uzupełnieniem Przychodni Rejonowej w mieście. Ta inwestycja znacząco wpływa na poprawę jakości i dostępność do świadczeń opieki medycznej dla regionu Chojnowa, co – jak podkreśla burmistrz Jan Serkies – przekłada się na ogólny stan zdrowia chojnowskiej społeczności.

Prace nad przygotowaniem tej tak ważnej dla mieszkańców placówki rozpoczęły się w marcu 2016 roku, a 24 października 2017 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego marszałek Cezary Przybylski i kierownik Przychodni Rejonowej Bolesław Jakubiak podpisali umowę na dofinansowanie w wysokości 3.068.249 zł, którą to kwotę zwiększono kilka miesięcy później do 4.561.272 zł. Oczywiście, do powstania Centrum przyczynił się także chojnowski samorząd, który dołożył do inwestycji ponad milion złotych. Umowę z wykonawcą podpisano w kwietniu 2018 roku i dokładnie rok później budynek został oficjalnie odebrany, zaś przecięcie 27 czerwca symbolicznej wstęgi oficjalnie rozpoczęło działanie nowej placówki.

– Cieszę się niezmiernie, że mieszkańcy Chojnowa i całego regionu będą mogli korzystać z nowego obiektu medycznego – mówił na zakończenie uroczystości otwarcia Centrum burmistrz Jan Serkies. – Wszyscy możemy być dumni z tak wspaniałej placówki. Podniesie ona znacząco standard świadczonych usług zarówno w zakresie diagnostyki,
jak i leczenia, to natomiast przełoży się na ogólny stan zdrowia całej naszej społeczności.

Rzeczywiście, Centrum Medyczne to nowa jakość w ochronie zdrowia. Działają w nim nowoczesne poradnie – RTG, urazowo-ortopedyczna, chirurgiczna, jest też laboratorium diagnostyczne, a mieszkańcy regionu Chojnowa liczyć mogą na nocną i świąteczną pomoc lekarską. Jeśli dodamy do tego wysokiej klasy sprzęt medyczny – m.in. aparat RTG do wykonywania zdjęć kostno-płucnych wyposażony w plaski detektor cyfrowy – nietrudno zrozumieć, dlaczego mieszkańcy tak bardzo serdecznie dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej niezwykle ważnej inwestycji, dzięki której jakość i dostępność świadczeń opieki medycznej osiągnęła nowy, wysoki poziom.