poniedziałek, 30 styczniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Chatka – najlepsza

Projekt placu rekreacyjno-sportowego „Chatka pod brzozami” w Wojciechowie w gminie Olesno został uznany za najlepszy w Polsce. Zdobył pierwszą nagrodę w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”.

Nagrodę przedstawiciele wsi odebrali w Nadarzynie, podczas konferencji pt. „Wiejska Polska. Przyszłość wspólnej polityki rolnej”. Zwycięski projekt, czyli plac rekreacyjno-sportowy „Chatka pod brzozami” w Wojciechowie zrealizowali wspólnie mieszkańcy wsi pod przewodnictwem sołtys Edeltraudy Zug, która tę funkcję pełni od 2010 roku.

„Chatka pod brzozami” to miejsce spotkań wszystkich mieszkańców sołectwa. W ramach projektu powstała m.in. drewniana wiata ze stołami i ławkami, grill i budynek gospodarczo-socjalny, ale także plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boiska do siatkówki i do piłki nożnej z tzw. piłkochwytami. Jego realizacja nie tylko zintegrowała lokalną społeczność, ale także przyczyniła się do poprawy warunków życia na wsi.

Całkowita wartość projektu to ponad 255 tys. zł, z czego z funduszu sołeckiego wydano na ten cel 117 tys. zł, a wkład własny mieszkańców sołectwa wyniósł ponad 100 tys. zł.

(umwo)