sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Charytatywny koncert operowy

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zaprasza 3 kwietnia (niedziela) na Uniwersytet Wrocławski na wyjątkowy charytatywny koncert, w którym udział wezmą polscy i ukraińscy soliści operowi.

To pierwsze takie wydarzenie muzyczne od lat. W zabytkowych wnętrzach Oratorium Marianum razem z ukraińskimi gośćmi wystąpią artystki i artyści, których publiczność we Wrocławiu oklaskiwała przez wiele lat, a którzy obecnie śpiewają na znakomitych scenach polskich i zagranicznych.

W koncercie udział wezmą: Iryna Zhytynska, Ewa Vesin, Joanna Moskowicz, Tatiana Bondar, Iryna Petrova, Pavlo Prystai, Mykhailo i Olena Hnatiuk, a na fortepianie towarzyszyć im będą pianiści-akompaniatorzy: Justyna Skoczek i Ashot Drnayan-Babrouski.

Publiczność – oprócz kilku pieśni ukraińskich – usłyszy wspaniałe, znane (ale i mniej popularne) fragmenty z oper m.in. Giacomo Pucciniego (Vissi d’arte z Toski, O mio babbino caro z Gianniego Schicchi, La banca di Francia z Cyganerii), Georgesa Bizeta (Habanera z Carmen), Wolfganga Amadeusza Mozarta (Martern aller Arten z Uprowadzenia z seraju), Semena Hulaka-Artemovskiego (Zaporożec za Dunajem) i Francesca Cilei (Arlezjanka), a także nieśmiertelną barkarolę z Opowieści Hoffmanna Jacquesa Offenbacha.

Partnerem wydarzenia jest wrocławska Fundacja Ukraina, której przekazana zostanie cała suma zebranych pieniędzy.

Koncert jest niebiletowany. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą finansowo wesprzeć organizowaną przez Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zbiórkę publiczną. Wolontariusze podczas wydarzenia przyjmować mogą wyłącznie gotówkę.

3 kwietnia 2022 (niedziela), godz. 18:00, Wrocław, Oratorium Marianum (Uniwersytet Wrocławski, Plac Uniwersytecki 1,
wejście przez „niebieskie drzwi”). Liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o zachowanie obowiązujących aktualnie wytycznych sanitarnych.