wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Całe SPEKTRUM scenariusza

 

Świdnica żyje kulturą – nie tylko prestiżowym i docenianym przez publiczność i krytykę Festiwalem Bachowskim, ale od kilku lat również kinem najwyższej próby. Festiwal Filmowy SPEKTRUM odbędzie się w Świdnicy od 9 do 13 listopada.

 


Już tej jesieni dolnośląskie miasto zaprasza na II Festiwal Filmowy SPEKTRUM, którego tematem przewodnim będzie w tym roku scenariusz, wokół którego zbudowano wiele wydarzeń specjalnych – warsztatów, wykładów i dyskusji, m.in.:

– wykład „Jak stworzyć scenariusz do filmu w 48 godzin?” – Agnieszka Pyrkowska (48 Hours Film Project)

– wykład prof. Tadeusza Lubelskiego o najciekawszych niezrealizowanych scenariuszach w historii polskiego kina

– wykład Laury Paweli o niezrealizowanym scenariuszu Kazimierza Kutza

– warsztaty creative writing dla młodzieży oraz warsztaty wideorecenzji

– czytanie scenariusza filmu „Pokot” w reżyserii Martyny Majewskiej

SPEKTRUM nie ogranicza się jedynie do Świdnicy, a promieniuje na cały Dolny Śląsk. Pokazy przedfestiwalowe odbędą się m.in. na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu oraz w Dzierżoniowie, Pieszycach, Wałbrzychu i Marcinowicach.

Zorganizowane również zostaną specjalne poranki dla dzieci i pokazy dla seniorów, a także wystawa fotografii Zuzy Kolskiej „reKONSTRUKCJA” i wystawa związana z Krzysztofem Kieślowskim.

Swój udział w Spektrum potwierdziło wiele znaczących nazwisk ze świata kultury m.in.: Kazimierz Kutz, Marian Dziędziel, Mariusz Bonaszewski, Wiesław Cichy, Bartosz M. Kowalski, Laura Pawela, Martyna Majewska, Tadeusz Lubelski, Jan Pelczar, Piotr Czerkawski, Kaja Klimek, Agnieszka Pyrkowska.

II Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM to dwie nagrody publiczności. Powtórnie – dla najlepszego nowego filmu pełnometrażowego (filmy premierowe lub przedpremierowe), a po raz pierwszy – dla jednego z 10 Krótkometrażowych Polskich Filmów Fabularnych.


Więcej informacji o Świdnickim Festiwalu Filmowym SPEKTRUM można znaleźć na stronie spektrumfestiwal.pl