poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Bo u nas pięknie jest…

Turystyka, promocja regionów to jeden z bardzo ważnych elementów budujących siłę naszych małych ojczyzn. My świetnie wiemy, że u nas jest ciekawie. Ale inni?

Od 17 do 19 marca odbędzie się XXIII edycja Targów – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali Expo-Łódź. Będzie więc dość wyjątkowa szansa, by pokazać innym skarby naszych wiosek, miasteczek, miast, gmin, powiatów… Będzie to można zrobić bezpośrednio na łódzkich targach, przygotowując tam swoje stoiska, albo za pośrednictwem naszego miesięcznika, który będzie towarzyszył łódzkiej imprezie.

Targi – Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR to wyjątkowe przedsięwzięcie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym, dające możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski i Europy, a także z ich kulturą, tradycją i historią. Od ponad dwudziestu lat są platformą wymiany wiedzy, doświadczeń i informacji przez przedstawicieli branży turystycznej oraz miejscem bezpośredniego kontaktu pomiędzy sprzedawcami i odbiorcami oferty turystycznej. Targi NA STYKU KULTUR corocznie odwiedzane są przez tysiące mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego, a także gości przyjeżdżających na tereny Expo-Łódź z innych regionów naszego kraju. Wszystko to sprawia, że są doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności atrakcji turystycznych regionów.

Targi NA STYKU KULTUR są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata. Co za tym idzie, są obowiązkowym wydarzeniem dla osób, które uwielbiają wyprawy i przygody. Wystawcy, którzy pojawiają się na targach, prezentują bardzo atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi i gadżety pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich globtroterom.

Tegoroczna edycja targów odbywać się będzie pod hasłem DAJ SIĘ URZEC!, a regionem partnerskim będzie Mazowsze. Hasło przewodnie targów powiązane jest z ogłoszeniem 2017 roku – Rokiem Wisły. Program imprez towarzyszących oraz strefy tematyczne powiązane więc będą z rzekami Polski (no bo przecież poza Wisłą mamy jeszcze i Odrę, i rwące nurty rzek Kotliny Kłodzkiej, i urokliwą Małą Panew na Opolszczyźnie) i ofertą turystyczną z nimi związaną, ale nie tylko. W przestrzeni wystawienniczej wydzielone zostaną strefy: Mocnych Wrażeń, All Inclusive oraz EKOpodróżnika.

Strefa All Inclusive to przede wszystkim prezentacja oferty dla klienta indywidualnego i bardzo wymagającego, gdzie touroperatorzy z całego świata zaprezentują swoją ofertę, a ich bezpośredni agenci przedstawią promocyjne oferty. W tym sektorze zaprezentują się również luksusowe ośrodki Spa i Wellness oraz przedstawiciele międzynarodowych agencji promocji turystyki. W roku ubiegłym zaczątkiem tej strefy byli przedstawiciele Elby, Malediwów, Jamajki, Sardynii oraz luksusowy magazyn „All Inclusive”.

Miłośnicy Mocnych Wrażeń będą mogli poszukać oferty szytej na miarę, przetestować najnowszy sprzęt turystyczny czy porozmawiać z globtroterami. W tej strefie swoją ofertę zaprezentują gestorzy ekstremalnych atrakcji turystycznych oraz turystyki kwalifikowanej i aktywnej.

W strefie EKOpodróżnika zaprezentowane zostaną destynacje turystyczne powiązane z ekologicznym trybem życie, ale również pomysły na ekonomiczne podróżowanie.

Bogaty program wydarzeń towarzyszących, także o charakterze biznesowym, oraz szereg imprez skierowanych do indywidualnych odbiorców powodują, że Targi NA STYKU KULTUR są jedną z ważniejszych polskich imprez branży turystycznej. Więcej już wkrótce na stronach: www.targi.lodz.pl oraz www.gminapolska.com.

(itl)

 

Turystyka nie bez powodu uznawana jest za jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin gospodarki w wielu krajach. Stanowi istotny czynnik rozwoju gospodarczego państw, regionów czy miejscowości.