piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Będzie się działo!

Najbliższe dni w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i w jego oddziałach będą pełnie atrakcji.

3.06, g. 17:00

Plenerowy piknik sąsiedzki z gościnnym udziałem zespołu Romani Bacht i Teatru Ej.Aj. Otwarte dla wszystkich bliższych i dalszych sąsiadów muzeum spotkanie piknikowe na trawie przy zabytkowym budynku Muzeum Etnograficznego. Piknik będzie okazją do poznania się i wspólnej zabawy przy granej na żywo muzyce romskiego zespołu Romani Bacht oraz występie Teatru Ej.Aj. Własne koce i kosze piknikowe mile widziane!
Wstęp wolny
Miejsce: Muzeum Etnograficzne

4.06, g. 11:00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Para – buch! Nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlakow” oprowadzanie kuratorskie Anity Wincencjusz-Patyny. Wstęp z biletem na wystawę
Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

4.06, g. 12:00

Sztuka współczesna; wykład Iwony Gołaj. Przedmiotem wykładu będą główne kierunki i najważniejsi artyści w europejskiej i amerykańskiej sztuce XX i XXI wieku.
Wstęp wolny
Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

 

Dla dzieci
3.06, g. 10:30, 15:30
Bajkowe poruszenie – wycinanki tańczą
zabawa plastyczna

Czy można napisać bajkę nożyczkami? Oczywiście! Czy można ożywić i poruszyć bohaterów książek? Oczywiście! Dzięki wspaniałej wystawie „Para Buch! – nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlaków” będzie można zainspirować i o tym przekonać. Wydarzenie odbędzie się z okazji Dnia Dziecka, organizatorzy zaplanowali słodkie upominki dla uczestników.

Prowadzenie: Barbara Przerwa
Wstęp z biletem za 5 zł

Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl
Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

 

4.06, g. 12:00
Warsztaty dla dzieci w ramach wystawy „Para – Buch! Nie tylko ilustracje Ewy i Pawła Pawlaków”
Prowadzenie: Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak

Wstęp wolny, zeszyt ćwiczeń dla każdego uczestnika gratis.
Zapisy: tel. 71 372 51 48 lub edukacja@mnwr.art.pl
Miejsce: Muzeum Narodowe we Wrocławiu

 

4.06, g. 11:00 i 13:00
Jabłka czy pomarańcze
warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 3–5 lat

Zapraszamy na spotkanie z obrazem Jana Cybisa Martwa natura, na którym zostały przedstawione różne przedmioty znajdujące się… no właśnie, gdzie? Na stole w kuchni, a może na piknikowym kocu? Podczas zajęć będzie można przekonać się, co na ten temat mają do powiedzenia najmłodsi odbiorcy sztuki!

Prowadzenie: Alicja Abramowicz
Wstęp wolny, zapisy: tel. 71 712 71 81, edukacja.pawilon@mnwr.art.pl
Miejsce: Pawilon Czterech Kopuł