czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Baza dla latających ratowników

Ratownicy, piloci i lekarze zyskali doskonałe warunki do pracy. Na terenie wrocławskiego lotniska otwarto nową bazę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego.

Uroczyste otwarcie nowej siedziby ratowników odbyło się w ostatnich dniach maja. Wstęgę przecięli Robert Gałązowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i Tomasz Smolarz, wojewoda dolnośląski. Nowy obiekt pozwala ratownikom na całodobową służbę w komfortowych warunkach. Posiada nowocześnie wyposażone pomieszczenia socjalno-operacyjne dla załogi i obszerny hangar o łącznej powierzchni 700 m kw.

­- Teraz śmigłowiec może lądować tuż przy dyżurce ratowników. W razie złej pogody będzie stacjonowany w hangarze, skąd wyjedzie na specjalnej, elektrycznej platformie – mówi Robert Gałązowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – To znacząco usprawnia pracę załogi i skraca czas potrzebny na pomoc w nagłych wypadkach.

W otoczeniu bazy powstały również drogi dojazdowe, chodniki oraz stacja paliwa lotniczego. To szósty tego typu obiekt w kraju, który zrealizowano w ramach projektu „Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (ooo)