niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Baśniowy konkurs. Ilustracje do Andersena

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko ogłosiła wyniki polsko-czeskiego konkursu na zilustrowanie ulubionej baśni Andersena.

Na konkurs ogółem wpłynęło 99 prac, w tym 23 z Czech. Komisja konkursowa w składzie: Huzar Mariola – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, Hulman Vladimir – przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej w Rychnov nad Kneźnou, Ostrowska Małgorzata – biblioteka centralna w Ołdrzychowicach Kłodzkich oraz Roma Szczerbień – artystka lokalna, dokonała wyboru 12 najciekawszych prac, które przez cały 2015 rok będą promowały ich autorów w formie ściennego baśniowego kalendarza. Po stronie polskiej wyróżniono sześcioro dzieci, a są to:

Bartłomiej Wojtal z Żelazna i baśń „Bałwan ze śniegu”

Antonina Burchard z Krosnowic i „Słowik”

Amelia Hausler z Wojborza i praca „Księżniczka na ziarnku grochu”

Kalina Kruk z Piotrowic i „Choinka”

Martyna Maślanka z Jaszkowej Górnej i bajka „Kominiarczyk i pasterka”

Wiktoria Flig z Kamieńca i „Calineczka”

Po stronie czeskiej wyróżniono również szóstkę młodych czytelników, są to:

Monika Rozumová z Rychnov nad Knĕžnou i praca pt. „Królowa śniegu”

Honzik Krč z Vamberka i „Brzydkie kaczątko”

Anna Sára Himlová z Potštejn i baśń pt. „Len”

Soňa Rozumová z Rychnov nad Knĕžnou i „Krzesiwo“

Simonka Netopilová z Vamberka i bajka pt. „Mała syrenka”

Žaneta Malá z Rychnov nad Knĕžnou i „Dzielny ołowiany żołnierz”

Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu (super laptopy edukacyjne) zostaną wręczone podczas „Festivalu Książką Malowanego“ w ostatni piątek marca w Pałacu w Żelaźnie, na który już dziś organizatorzy zapraszają dzieci z Polski i Czech. Kalendarz został wykonany w ramach projektu „Festival Książką Malowany“, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice“.