wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Bandurzyści i wernisaż

Pierwsza dekada kwietnia to w Chojnowie dwa ciekawe wydarzenia.

7 kwietnia o godz. 17.30 MOKSiR Chojnów zaprasza na wyjątkowy koncert Narodowej Kapeli Bandurzystów Ukrainy z Kijowa. Zespół liczy 50 członków, składa się wyłącznie z mężczyzn, którzy jednocześnie grają na bandurach i śpiewają. Jak mówi dyrektor kijowskiego zespołu, „w tym trudnym czasie chcemy opowiedzieć więcej o duchu ludowym Ukraińców, a także wesprzeć nasze wojsko walczące o wolność naszego kraju”. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale zachęcamy wszystkich chętnych do symbolicznego wsparcia finansowego dla Ukrainy podczas prowadzonej zbiórki przed koncertem.

Dzień później, 8 kwietnia o godz. 17, Muzeum Regionalne zaprasza na wernisaż wystawy „Splątanie” i „Splot”. Wystawa to próba zintegrowania dwóch wizji artystycznych, zróżnicowanych ze względu na wykorzystane techniki, natomiast spójnych w doborze tematu prac. Autorkami projektu są Bernadeta Sudnikowicz i Marzena Jurek. Motywem przewodnim wystawy jest drzewo potraktowane symbolicznie jako egzystencja człowieka uwięzionego w ramy schematów, uwikłanego w splot relacji i zależności. Jednocześnie drzewo utożsamiane jest z pięknem, radością i wolnością życia, czerpaniem soków witalnych, ciągłym wzrostem, rozwojem oraz nierozerwalną więzią ludzi z naturą.