środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Bach ponownie w Świdnicy

„Przeciwko dosłowności” to motto Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy, który w pięknym mieście Dolnego Śląska odbędzie się tego lata już po raz szesnasty.

Wśród wykonawców zaproszonych na tegoroczną edycję imprezy przez pomysłodawcę wydarzenia i dyrektora artystycznego Jana Tomasza Adamusa znalazły się m. in. zespoły: brytyjski Orlando Consort, Alta Capella i Matteo Messori oraz Capella Cracoviensis, która zorganizuje opera party z rzadko grywanym „Sosarme” G. F. Haendla. Odbędzie się również Akademia Bachowska, prowadzona w tym roku przez Kaia Wessela, który wraz z młodymi śpiewakami przygotuje „Pasję wg św. Jana”.

– Świdnica potrafi opowiadać własną historię: oryginalną, organiczną, kulturotwórczą, a nasz Festiwal to bogata wielowątkowość – mówi Jan Tomasz Adamus.

Złożą się na nią: koncerty open air, śniadanie na trawie, piknik romantyczny, scena off i 6 suit wiolonczelowych, a także wiele innych niecodziennych wydarzeń, które odbędą się m.in. w Kościele Pokoju, świdnickiej katedrze, ale także… na dworcu kolejowym.

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska zaprasza: XVI Międzynarodowy Festiwal Bachowski „przeciwko dosłowności”.

Świdnica, 23 lipca – 2 sierpnia 2015.

www.bach.pl