wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Aplikacje dla Gdańska

IBM dostarczy Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku najnowsze oprogramowanie analityczne SPSS. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy zostaną wyposażeni w platformę do wpływania na pozytywne zmiany w mieście i regionie, przez dzielenie się swoimi opiniami na temat poziomu obsługi w urzędach, usług komunalnych, komunikacji miejskiej.

Wszyscy liczą na to, że w oparciu o opinie mieszkańców, pracownicy urzędu miejskiego będą mogli lepiej zrozumieć potrzeby gdańszczan. – Urzędy, tak samo jak i firmy, chcą usprawnić swoją komunikację z otoczeniem. W świecie, w którym jest coraz więcej informacji i kanałów ich dostarczania, wyciąganie odpowiednich wniosków bez nowoczesnych narzędzi informatycznych staje się coraz trudniejsze. Z tego powodu zdecydowaliśmy się sięgnąć po oprogramowanie do analizy danych statystycznych SPSS, ponieważ może nam zapewnić największe wsparcie w tym zakresie – mówi Andrzej Bojanowski, wiceprezydent Gdańska.

Pakiet oprogramowania SPSS to zaawansowane narzędzie do analizy predykcyjnej. Wchodzące w jego skład aplikacje są na tyle rozbudowane, że można je wykorzystać praktycznie we wszystkich zadaniach analitycznych i prognostycznych. Przyspieszają one i upraszczają cały proces analityczny – od uzyskania dostępu do danych i ich przygotowania, poprzez analizy, aż po wdrożenie wyników i raportowanie.

Oprogramowanie ma być wykorzystywane przy analizie wyników badań przeprowadzanych wśród mieszkańców Gdańska, które dotyczą ważnych z ich perspektywy spraw związanych z funkcjonowaniem miasta. Należą do nich kwestie jakości życia, rozwoju oferty turystki, zadowolenia z komunikacji miejskiej lub poziomu obsługi klienta w urzędach.

(mtm)