niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Antonina Campi Opera Masterclass

Kontynuując ideę Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów, który odbył się w Lublinie po raz pierwszy w lutym 2017 roku, Centrum Spotkania Kultur oraz Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają na warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass – wyjątkowe wydarzenie artystyczno-edukacyjne, które łączy w sobie wysoką wartości merytoryczną i artystyczną z prawdziwym potencjałem kulturotwórczym.


Zajęcia indywidualne ze śpiewu poprowadzą: urodzona w Lublinie Ewa Vesin (sopran), która jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Konkursu Wokalnego i Masterclass; znana melomanom całego świata Małgorzata Walewska (mezzosopran) oraz znakomity baryton i nauczyciel śpiewu Marcel Boone (Holandia). Zajęcia zespołowe prowadzić będzie Adi Bar – młody dyrygent urodzony w Izraelu, współpracujący z teatrami operowymi w Niemczech i Polsce. Uczestników i pedagogów wpierać będą uznani akompaniatorzy i korepetytorzy solistów: Justyna Skoczek, Tatiana Dranchuk, Olga Tsymbaluk, Tomasz Pawłowski, Mischa Kozłowski.

Jednak Antonina Campi Opera Masterclass to wydarzenie ważne również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży. W ramach Masteclass zaplanowano bowiem udział najlepszych uczniów lubelskich szkół muzycznych w wybranych zajęciach z pedagogami wokalnymi. Zorganizowane zostaną również otwarte dla publiczności wykłady i lekcje pokazowe, a na koncercie galowym wystąpi także orkiestra młodzieżowa.

Wydarzenie wpisuje się również w promocję kultury polskiej i Lubelszczyny na arenie międzynarodowej poprzez konsekwentne przywracanie pamięci o patronce Konkursu Wokalnego i Masterclass – Antoniny Campi z Miklaszewiczów, urodzonej w Lublinie śpiewaczki, pierwszej polskiej gwiazdy europejskich scen operowych, która w powszechnej świadomości jest wciąż znana za mało.

Wydarzenia związane z Antonina Campi Opera Masterclass trwać będą w Centrum Spotkania Kultur między 21 a 26 maja 2018 roku. W sobotę, 26 maja, zapraszamy na koncert galowy uczestników Masterclass, który odbędzie się w sali operowej CSK. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.
Do zobaczenia w Lublinie!

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
21 – 26 maja 2018
antonina.campi.spotkaniakultur.com
facebook.com/antoninacampicompetition