wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Antonina Campi Opera Masterclass 2020

Mimo że rok 2020 nie sprzyja organizowaniu wydarzeń kulturalnych, to twórcy projektów pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów nie zwalniają tempa i prezentują szóstą już odsłonę firmowanych przez siebie wydarzeń.

We wrześniu 2020 Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają na warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass 2020 – wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjne, na którym spotkają się młodzi wokaliści, uznani soliści, wybitni pianiści, uczniowie szkół muzycznych i melomani nie tylko z Lublina.

W tym roku na specjalne zaproszenie znakomitej artystki Ewy Vesin (sopran) zajęcia z młodymi wokalistami poprowadzi Mariusz Kwiecień (baryton) – jeden z najbardziej utytułowanych i docenianych polskich śpiewaków, który jest prawdziwą gwiazdą międzynarodowego świata operowego. Do współpracy dyrektor artystyczna Konkursu Wokalnego i Masterclass zaprosiła również uznaną śpiewaczkę Katarzynę Trylnik (sopran) oraz wybitnych pianistów-korepetytorów: Justynę Skoczek i Tomasza Pawłowskiego oraz Marcina Kozieła, który do Lublina przyjedzie specjalnie z Wiednia.

Antonina Campi Opera Masterclass to wydarzenie ważne również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży: dzięki współpracy ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w ramach Masterclass zaplanowano udział najlepszych uczniów klas wokalnych w wybranych zajęciach z pedagogami oraz w koncercie galowym wszystkich młodych artystów, który odbędzie się 12 września (sobota) w Sali Operowej CSK (wstęp wolny).

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się nieprzerwanie od 2017 roku. Stały się one jedyną w Polsce platformą artystyczną łączącą profesjonalny świat operowy (konkurs wokalny) z konsekwentną edukacją muzyczną na każdym poziomie (Masterclass) i refleksją teoretyczno-uniwersytecką (konferencja naukowa). W ciągu ponad trzech lat naszej działalności Lublin odwiedzili artyści i twórcy z ponad 25 krajów świata!

Wydarzenie Antonina Campi Opera Masterclass 2020 dofinansowane zostało ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.

Zapraszamy do Lublina !

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, 7 – 12 września 2020, Koncert galowy: 12 września (sobota), godz. 18.00, Sala Operowa CSK, wstęp wolny

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition