środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Antonina Campi Opera Masterclass 2019

Projekty pod marką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów odbywają się w lubelskim Centrum Spotkania Kultur od prawie trzech lat. Dzięki ich międzynarodowemu oddziaływaniu Lublin odwiedzili do tej pory młodzi wokaliści i profesjonaliści muzyki klasycznej z ponad 25 krajów świata!

W październiku CSK oraz Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają na piątą odsłonę Wydarzenia: warsztaty wokalne Antonina Campi Opera Masterclass 2019 – wyjątkowe przedsięwzięcie artystyczno-edukacyjne, które łączy w sobie wysoką wartość merytoryczną i artystyczną z prawdziwym potencjałem kulturotwórczym.

Zajęcia indywidualne ze śpiewu poprowadzą: urodzona w Lublinie Ewa Vesin (sopran), która jest jednocześnie dyrektorem artystycznym Konkursu Wokalnego i Masterclass; wybitna śpiewaczka i ceniony pedagog wokalny Izabela Kłosińska (sopran) oraz znakomity baryton i nauczyciel śpiewu Marcel Boone (Holandia). Uczestników i pedagogów wspierać będą uznani akompaniatorzy i korepetytorzy operowi: Justyna Skoczek, Mischa Kozłowski i Tomasz Pawłowski.

Jednak Antonina Campi Opera Masterclass to wydarzenie ważne również dla społeczności lokalnej, a w szczególności lubelskiej młodzieży: dzięki współpracy ze Szkołą Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w ramach Masterclass zaplanowano udział najlepszych uczniów klas wokalnych w wybranych zajęciach z pedagogami.

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

6 – 10 października 2019

Koncert galowy: 10 października (czwartek), godz. 18.00, Sala Operowa CSK, wstęp wolny

antonina.campi.spotkaniakultur.com

facebook.com/antoninacampicompetition